Taas on tullu se aika vuodesta, kun lenkkareissa on liian kylmä ja pitäisi kengät vaihtaa. En vaan yhtään tiiä että millaiset. Minkälaiset talvikengät sopis ihan perus huppari farkut tyyliin pojalle? Millaisia talvikenkiä nykyään käytetään/mitkä ois sellaset normaalit?
Talvikengät
5
133
Vastaukset
- Sdgdjjfk
Talviconverset niin naiset tykkää;)
- Tyttö tuollainen
Semmoset, joissa voi tehdä lumitöitä (mikäli siis semmosessa paikassa asut, että niitä ylipäätään tarvii tehä). Ihmeesti ropisee taskurahoja (ja vähän isompiakin) kun koulun jälkeen käy aurausvallin tönimässä muualle. Kuntokin kasvaa.
Itse etsiskelen myös sopivia talvikenkiä, huopasaappaani hajosivat, ikää vasta viitisenkymmentä vuotta (isotädin vanhat). Olen vähän vaativa, en nimittäin halua nahkaisia talvikenkiä ja lisäksi popon pitää olla erittäin leveää mallia, lestini on L-XL. Sanottakoon, että moonbootsit olivat minulle liian kapeat. Varmaan hankin uudet huopikkaat, ne nimittäin oli hyvät.
Minä olen kyllä tyttö, mutta väliäkö hällä. Sopii ne lumityöt ja huopikkaat pojillekin :D- 97 jätkä
No mutta kun mä en tykkää naisista. Seurustelen ihanan pojan kanssa!
- 97 jätkä
97 jätkä kirjoitti:
No mutta kun mä en tykkää naisista. Seurustelen ihanan pojan kanssa!
Huoh feikki....
- 97 jätkä
Kiitti neuvoista, tollaset converset ois just jees :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172393
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684