Kepulaiset keksineet uusia oppeja Kajaanissa.
Lienevätkö peräti lestadiolaisen puheenjohtajan Juha Sipilän ideoimia ?
Keskustan Kajaanin valtuustoryhmä esittää julkishallinnon palkkojen jäädyttämistä nykyiselle tasolle. Keskustan mielestä jäädyttäminen on huonoista vaihtoehdoista paras, koska se ei heikennä palveluja. Se hillitsisi myös työttömyyttä ja levottomuutta.
Keskustan esittämä julkishallinnon palkkojen jäädyttäminen kestäisi neljästä viiteen vuotta. Valtuustoryhmän puheenjohtajan Markku Tolosen mukaan kyseessä on devalvaatio, joka avoimella sektorilla on jo tehty.
Kepulaiset ne keksii !
15
138
Vastaukset
- sukulaisia?
Onko tämä keskustan Markku Tolonen sukua kaupunginjohtaja Toloselle?
- liperaalit
j-pennanen se keksii oli mennyt puun latvaan tumputtamaan punanen lamppu oli otsassa kuulemma ollunna.
- katohan jokkenjollia
Ja nyt nimimerkki Jokkejolli esiintyy nimimerkillä "liperaalit".
Häntä ei ole vaikea tunnistaa.
Hänen viesteissään on aiheena junkkaaminen.
Täytyykin olla yksoikoisuuden huippu kun ei kykene muunlaisia viestejä laittamaan. - Just noin se on
katohan jokkenjollia kirjoitti:
Ja nyt nimimerkki Jokkejolli esiintyy nimimerkillä "liperaalit".
Häntä ei ole vaikea tunnistaa.
Hänen viesteissään on aiheena junkkaaminen.
Täytyykin olla yksoikoisuuden huippu kun ei kykene muunlaisia viestejä laittamaan.Oikeassa olet.
Tämä jokkenjolli ei vaikuta penaalin terävimmältä kynältä.
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu nousee
Kepu nousee
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- peruS on rautaa
peruS on rautaa
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- §§§
YK:n lapsen oikeuksien komitea ja tapaamiseen osallistuneet hyväksikäytön uhrit vaativat Genevessä lisää avoimuutta ja konkreettisempia toimia yli kaksi vuosikymmentä velloneeseen skandaaliin.
Vatikaani kieltää yrittäneensä peitellä rikoksia ja sanoo jo antaneensa selvät ohjeet lasten suojelemiseksi. Paavi Franciscus on myös perustanut asiaa tutkivan komitean.
Uhreja edustavan järjestön mielestä katolinen kirkko ei kuitenkaan tee tarpeeksi.
– Haluamme nähdä Vatikaanin rankaisevan seksuaalirikoksia peitelleitä piispoja ja antavan tietonsa poliisille, sanoi lähes 20 000:ta hyväksikäytettyä edustavan SNAP-verkoston johtaja Barbara Blaine.
Vatikaani kertoo saavansa edelleen vuosittain noin 600 valitusta pappien tekemistä hyväksikäytöistä eri vuosikymmenillä.
STT–REUTERS–AFP - myyräntyötä
myyräntyötä
- kaivosteollisuus
Eikös se ole kaivosteollisuuden hommissa nämä myyrät
- Ei keksi
mitään Kepulaiset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721127
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477