Eli tyttäreni on 16 kk ikäinen ja on oppinut muutama viikko sitten kävelemään.
Tyttö on aina ollut luonteeltaan rauhallinen, kiltti, ei mikään "hulivili"
Tykännyt paljon kirjoista, piirtämisestä, palikoista, nuken hoitamisesta muusta..
Lisäksi on myös osannut lukuisia sanoja ja ymmärtänyt puhetta/kehoituksia hyvin.
Nyt kun oppi kävelemään niin tytön luonne on muuttunut täysin päinvastaiseksi.
Ei kiinnosta enää mitkään leikit tai kirjat. Kävelee vaan ympäriinsä ja "tuhoaa" paikkoja. Ei enää käytä osaamiaan sanoja tai kuuntele/ tottele kehoituksia.
Onko tämä vaan joku vaihe kenties kun kävely on vielä näin uusi juttu?
Onko muiden lasten käytös muuttunut kävelyn myötä?
Kävely, muuttunut käytös
Hermoheikko
3
204
Vastaukset
- ...
Lapsesi on taantunut ja tarvitsee nopeasti neurologisia tutkimuksia! Autismi-epäily on aiheellinen.
- Samanikäinen myös täällä
Josko olet ihan tosissasi kysymässä, niin ihan normaalia on, että oma tahto alkaa kasvaa :-)
- ...............
Hänestä on tullut taapero ja vauva-aika alkaa olla takanapäin. Sellaista se on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746334MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415398Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.614264NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734132Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673891Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.741208- 3271082
- 581038
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32870Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62821