Moto Guzzin maahantuoja vaihtuu
R.M. Heino aloittaa italialaisen Moto Guzzi -moottoripyörämerkin maahantuojana vuoden vaihteessa.
Moto Guzzi California 1400 Touring.
Moto Guzzi –maahantuonnin siirtoa on suunniteltu yhdessä aiemman maahantuojan Moto Bellan ja jälleenmyyjän Moto Italian, sekä Moto Guzzin emoyhtiön Piaggio & C. S.p.A:n kanssa jo parin vuoden ajan.
Moto Bella ilmoitti viime kesänä luopuvansa edustuksesta, jolloin tuli aika toteuttaa maahantuonnin siirtyminen. R.M. Heino hoitaa kaikki Moto Guzzi –moottoripyörien, -varaosien ja -varusteiden maahantuontivelvollisuudet Tammikuusta 2014 alkaen.
- Motoristit päätyvät yhä useammin pyörävalinnoissaan yksilöllisiin tuotteisiin, joilla erottuu massasta, kertoo R.M. Heinon toimitusjohtaja Jakke Rosenlund.
Ensi kaudella jälleenmyyjinä toimivat R.M. Heinon liikkeet Espoossa, Tampereella ja Lahdessa. Liikkeet ovat jatkossa täyden palvelun Moto Guzzi -taloja, joista löytyvät uudet moottoripyörät, huoltopalvelut, varaosat, sekä varusteet. Moto Guzzi -huoltoverkoston tukemista jatketaan.
Moto Guzzin maahantuoja vaihtuu
6
735
Vastaukset 6
- kallis rm.heino
Ainaskin tuolla rm.heinolla Tampere on ihan sikakalliit hinnat , itse lopetin asioimisen kyseisessä liikkeessä kun se vaan on tyhmää maksaa liikaa kaikesta ,mutta kukin tavallaan...onneksi on vaihtoehtoja olemassa !
- tsilviomies
Stelvion akku 199€uroo...aika komia hinta !
- kutsipolkee
Varmasti mielenkiinto Guzzeihin kasvaa Heinon myötä, varsinkin valtavirtapyöriä kavahtavien joukossa.. Tosin Guzzi on ollut omatoimihuoltajien suosikki moottorirakenteensa ansiosta jo aiemminkin.
Osia saa ulkomailtakin helposti ja netissä on korjaamokäsikirjat vapaasti saatavana..
Esim. http://www.guzzitek.org/gb/ma_us_uk/1200/Stelvio1200NTX_ABS_102009_Atelier(GB).pdf - guzzifani
Guzzeja on paljon koolla kerhon omien tapahtumien lisäksi italialaispyörien kokoontumisessa ja Bella Italiassa.
- Hienopyörä
Guzzi on osoittautunut mielenkiintoiseksi pyöräksi, itse sain sellaisen vaihtokaupassa käsiini (aj. 40-tuhatta) Piti ensin myydä...mutta muutin mieleni ajettuani sillä hieman. On hieno peli ajaa, tutisee alakierroksilla , kuten moottoripyörän kuuluukin, mutta ylempänä käy kuin auto. Ja ne ajo-ominaisuudet !..ne italiaano hallitsee. Onhan guzzi 90-vuotta niitä rakennellut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521013Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17916Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169562Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan58546