Powershot G11 kolahti sen verran täpäkästi, että näyttö hajosi. Kamera toimii muuten normaalisti, kuvaa ja zoomaa, siirtyy hyvin kuvat koneelle ym. ja etsimen avulla voi siis käyttää. Monet asetukset vaan sitten sokkona?
Googlailin netistä tietoa, löytyi varaosia myyvästä liikkeestä uusi nestekidenäyttö hintaan 57€, ohjevideoineen (jossa kylläkin oli työn alla eri kamera). Enpä siis taida uskaltaa alkaa itse räpeltämään... http://www.mytrendyphone.com/shop/external/pages/en/lcd-en.html
Osaako kukaan arvioida, paljonko tällaisen vaihto tulisi ammattiliikkeessä maksamaan kokonaisuudessaan? (=työt tarvikkeet) Pohdin siis, kannattaako korjailla.
Vähän täytyy asiaa punnita, sillä kamera on jo vanha. Kuitenkin melko vähän käytetty, sillä on toiminut lähinnä käsilaukkukamerana satunnaisesti silloin, kun ei järkkäreitä tarvikkeineen viitsi tai voi mukanaan kuljetella. Toisaalta samaisen mallin tänpäivän version (G16) hinta näyttää olevan kummankin puolen 600€ (ja sitä pienempää laitetta aina kuitenkin tarvitsee välillä)
näyttö sökönä
powershot G11
2
102
Vastaukset
Huoltoliikkeestä riippuen tuntiveloitus on 60-80 euroa ja rahti parikymppiä ellet voi itse viedä sitä. Veikkaan kokonaiskuluiksi esim. Jas-tekniikassa150-180 euroa.
- powershot G11
ok (ei uskalla kysellä liikkeestä hinta-arvioita, kun sekin maksaa, eikä päätöstä korjauksesta ta uuden hankinnasta ole vielä tehty)
Onko muita kellään tiedossa, kuin JAS ? (HKI)
Ja toki mielipiteitä myös, kannattaako korjauttaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971513- 2091458
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59980Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31969Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K50747Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49735Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉53682En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40676The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut4673Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.34660