Illan istujaispaikkaa Tampereella

Etsiskelin kavereitteni kanssa kivaa istuskelu mestaa Tampereelta. Jotain rauhallista ja suht sivistynyttä ettei mitään ale pub tohinaa. Niin ja ollaan kaikki vasta 18... Eli minne suunta?
1211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kaikissa tampereen pubeissa käy samat naamat... että sivistynyttä on joka paikassa tai ei missään.

Kokeilkaa pub Simonia, K:ta tai Teerenpeliä (kalliita, mut se rajaa ne "köyhimmät pois")

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikkaa etsimässä kirjoitti:

Etsiskelin kavereitteni kanssa kivaa istuskelu mestaa Tampereelta. Jotain rauhallista ja suht sivistynyttä ettei mitään ale pub tohinaa. Niin ja ollaan kaikki vasta 18... Eli minne suunta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu