syötit?

Mitenkä usein vaihdatte minkki/supi loukkuun syötit? Ja mitä käytätte syöttinä?
21019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pyydän kaverin kanssa supeja kanu-loukulla ja siihen vaihdetaan kerran viikossa syötti jos ei ole loukku pyytänyt sitä ennen. Kun loukku ei ole kesällä vireessä siellä pidetään kaloja jotta supit oppisivat käymään siellä ruokailemassa. Variksia käytetään syöttinä

Äänestä

mä vaidan supiloukun syötin viikon välein..
mulla on syöttinä siellä yleensä jäniksen pää tai jotain muita perkeitä..........

minkin loukun syötin vaihdan kolmen päivän välein ja syöttinä minä pidän kalaa erityisesti ahventa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


feast kirjoitti:

Mitenkä usein vaihdatte minkki/supi loukkuun syötit? Ja mitä käytätte syöttinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu