Uhrautuminen rakkauden takia?

Olisitko valmis leikkaamaan kätesi (ihan siis olkapäähän asti) irti, jos siten pelastaisit parhaan ystäväsi hengen.
Onko oma käsi tärkeämpi kuin parhaan kaverin henki?
4111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä voisin

Äänestä

Ja loppuelämäsi olisit vammainen, työtön... yhteiskunnalle haitaksi. Mielummin pidän ihan käteni itsellä. Perhe onkin toinen juttu. (Lapset/Vaimo)

Äänestä

Jos oisi paras kaveri niin voisin.

Äänestä

No totta helvetissä leikkaisin käteni irti parhaankaverini hengen eteen! Ofc!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julmaa rakkautta kirjoitti:

Olisitko valmis leikkaamaan kätesi (ihan siis olkapäähän asti) irti, jos siten pelastaisit parhaan ystäväsi hengen.
Onko oma käsi tärkeämpi kuin parhaan kaverin henki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu