Tubutinpoikien suosikki libre-office osoitti jälleen toimimattomuutensa:
http://aijaa.com/QMlbhd
Mutta, tähänhän me olemme jo tottuneet - tubutin on toimimattomuus!
http://aijaa.com/QMlbhd
Mutta, tähänhän me olemme jo tottuneet - tubutin on toimimattomuus!
Vastaukset 40
Vanhimmat
Mutta - kuten huomaatte - käyttöjärjestelmä olikin windows!
Linuxissa ei ole "Ei vastaa"-ominaisuutta.
Kyllähän se niin on että vaikka olisi kuinka hyvä ohjelma niin huonossa käyttöjärjestelmässä sekin on huono!
open soosi menee pilalle, jos sitä ei säilytetä viileässä ja valolta suojattuna!
Open soosi on mennyt pilalle jo syntyessään. Sitähän kehuvatkin vain linuks-hihhulit! Siinä ilmenee tubuttimien moni-toimimattomuudet selvästi.
Ilmaisia lounaita ei ole, mutta onneksi on Microsoftin OpenOffice - siinä ainakan toimii!
Täälläkö se tubutin-trolli luuraa - Tällä hetkellä valetohtorina!
Nimimerkin tri-linuks-jakomieli kämmenen kuvasta päätellen, hän on syntynyt Australiassa. Nuo kuusi sormea antoivat viimeisen silauksen tutkimuksilleni, että jotain todella sairasta täytyi olla hänen taustoissa.
Australiassa paljastui järkyttävä insestikultti: Neljä sukupolvea sisäsiittoisia lapsia
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201312120095148_ul.shtml
Mikä ihmeen "käden kuva"? Mitä te oikein näette niillä linuks-laseillanne?
Oletteko kauankin nähneet harhoja? Tuntuuko teistäkin siltä, että voisitte sillä linuksilla muuttaa maapallon kiertorataa?
Siinä tapauksessa; Tervetuloa vastaanotolleni! Juuri tämän kaltaisista ongelmista minulla on paljonkin kokemusta.
"Microsoftin OpenOffice - siinä ainakan toimii! "
Mikäs se sellainen on?
Vain pieni painovirhe - ei mitään vakavaa.
Linukassa ei tule niin paljon virheitä.
Tuohon ihan selvästi syynä liian iso kuva joka on ladattu LibreOffice dokumenttiin, siinä kestää ihan pakostakin koska Win trollin koneet joutuvat swappaamaan kovalevyä kok ajan. Wintrolleilla kun ei ole rahaa ostaa muistia tarpeeksi.
Kuulehan hihhuli!
On ihan sama, mitä librellä tekee, se tökkii joka tapauksessa. Seliseliseliä vain tulee....
sinä sen tiedät ?
Ja taas jäit kiinni peukuttamasta itseäsi - Säälittävää!
Onhan tuota kurttausta tullut kokeiltua...
http://i.imgur.com/uj4yVps.png
Toimimaton rypistys. Onneksi ostin Microsoft Officen, siitä huokuu korkea laatu kilometrien päähän, toisin kuin noista toimimattomista avoimen soosin kurttauksista.
on hyvänkään ohjelman tuossa ympäristössä toimia :)
Olisit asentanut ensin koneellesi käyttöjärjestelmän :)
Hoho, oletpa vitsikäs (not). Seuraavaksi voisin varmaan videoida uusintakokeilun siitä, kun kerran yritin ottaa live-linuksilla levykuvan läppäristäni. Ei tullut näytölle kuin mustuutta ja lumisadetta.
Kummasti Microsoft Windows ja Office ovat toimineet molemmat moitteetta, eikä ole tarvinnut tuskailla puutteellisten ominaisuuksien ja mitä ihmellisempien monitoimimattomuuksien kanssa.
haluat oikein videolla esitellä osaamattomuuttasi :)
Et siis osannut buutata konetta levyltä :)
Osaan kyllä bootata koneen levyltä. Tubutin ei ilmeisesti tajunnut mitään läppärin näytönohjaimen päälle, ja homma kariutui siihen. Toimimaton mikä toimimaton.
läppärisi näytön ohjainko ei toiminut, Vai poltitko sen levyn Winkun ohjelmalla sököksi.
Näithän sattui minullekin kunnes sain toimivalla levyllä asennettua ubuntun ja sillä sitten ei levyjä enää ole sudeksi mennytkään kun muita distroja olen kokeillut.
Ei Windows sitä ole hitsannut, tälläkin hetkellä läppäri on tuossa vieressä toimintakuntoisena Windows 7:n työpöytä näkyvillä. Ehti kyllä käydä mielessä, että tuon kokeiluni aikana tubutin olisi hitsannut näyttiksen, mutta tällä kertaa kävi tuuri.
Ja hei, kuka pönttö leikkii jonkun optisen levyn kanssa? Laitoin sen livelinkuran tikulle. Kyllä siinä tekstit vilisti näytöllä kun läppäri sitä latasi, mutta sitten kun työpöydän olisi pitänyt tulla näkösälle, oli näytöllä vain puolikas ruudullinen lumisadetta ja 2cm kanttiinsa oleva neliö, jonka kai oli tarkoitus esittää hiiren kursoria... varsin toimimatonta ja käyttökelvotonta.
Missä windows, siellä toimimattomuudet.
Libre office toimii Linuxissa täysin moitteettomasti. Käytän päivittäin omassa käytössäni Ubuntulla. Ei koskaan mitään ongelmia. Microsoftin laillisesta paketista en suostu maksamaan alvillista hintaa Suomeen, joten otin ajat sitten ilmaisen Open officen ja sittemmin libre officen käyttööni. Ei tarvitse noudattaa lakia ja maksaa.
Häpeä linukshihhuli, jos osaat!
Tämä palsta ei ole tarkoitettu kiroilemista varten, vaan asiallista keskustelua varten!
Käyttäisit vaan AITOA Ubuntua etkä Microsoftin tubutinta! Ei tuollaiset halpakopiot vaan toimi.
vain linuks eli linux eli ubuntun kerneli on tubutin - monitoimimaton kurttaus
Älä nyt hulluja puhu! Kuvassahan on ihan selvästi tubutin.
Parahin potilaani, Matti.
Kyllähän me olemme jo käyneet tästä jutusteluita, että vain linuks on tubutin.
Windows on k ä y t t ö j ä r j e s t e l m ä !
Matti muistaa nyt ja vast'edes, että vain linuks on tubutin!
Taasko sinä peukuttelet omia kommenttejasi - Säälittävää!!
Oli miten oli, ilmoitin jo laittoman lääkärileikkisi ylläpitoon!
Valelääkärit hirteen!
Niin, Windows on tubutin käyttöjärjestelmä. Sellainen halpakopio mikä jäätyilee kuten kuvasta näkyy!
Aidolla Ubuntulla LibreOffice toimii.
Sinä et ole tainnut tubutinta ikinä nähdäkään!
Vinkki: http://i.imgur.com/EDbof1j.jpg
wintubuttimessa ei näköjään toimi kuvankäsittely. Asenna Ubuntu siinä toimii!
vain linux on tubutin eli toimimaton kernelikukkanen
Windows on k ä y t t ö j ä r j e s t e l m ä
Tuoko sitten on se Windows?
Ubuntu se ei ainakaan ole.
Turha asentaa windosiin Libre officea, Firefoxia, Ubuntu Onea, Vlc:tä, Thunerbirdiä jne...
Vaikka kuinka haluaisi windos-käyttäjä tehdä windosista Ubuntumaisen, kun ei opi sitä aitoa käyttämään, niin ei oikein onnistu. widnos on siihen liian epävakaa, hidas ja altis haittaohjelmille.
No, no, no, no....
Puhuppa vain siitä omasta linuks-kurttauksestasi! Siinä on kaikki mahdolliset toimimattomuudet!
http://i48.tinypic.com/2czyctw.png
Siinäpä lukee Microsoft Wordissa "(Not Responding)"
Käyttäkää Linuxia!!!!
Emme voi käyttää linuksia!
Koska sairaalamme edustaa huipputekniikkaa kaikilta osin - myös tietotekniikassa - emme voi ottaa kurttauksia käyttöön!
Se olisi aivan liian nöyryyttävää.
Taasko sinä peukuttelet omia kommenttejasi - Säälittävää!!
Oli miten oli, ilmoitin jo laittoman lääkärileikkisi ylläpitoon!
Valelääkärit hirteen!
Tietenkään sinä mitään mihinkään ilmoittele. Sinä tarvitset minua!
Yhdessä me voitamme kaikki linuks-ongelmat - asentamalla Windows käyttöjärjestelmän tietokoneellesi!