tuikku

Onko suomussalmella tuikkujahtia. Jos on niin minne vois viedä tuikkujen metallin.
5206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyvä kysymys ja ajankohtainen. Juuri tätä samaa asiaa olen itsekin miettinyt ja toivon,että saisi viedä hyödyttömät tuikkujen metalliosat juuri tähän tuikkujahtiin.

Äänestä

Mitenhän tuonne Ruhtinansalmen kouluun saisi toimitettua noita tuikkujen metalliosia. Kun ei ole autoa itsellä.... Olisikohan Ämmänsaaressa joku keräyspiste !!

Haluaisin tukea Ruhtinansalmen ala-asteen oppilaiden juttua.

Äänestä
  • Voisit antaa tuikut vaikka koulun opettajille, asuvat ämmässä. Alangon Jenni on toinen niistä. Jukka-Pekan tyttö. Soittele Jennille vaikka koululle.

    Äänestä

KIITOS HYVISTÄ VASTAUKSISTA !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuikkujen polttelija kirjoitti:

Onko suomussalmella tuikkujahtia. Jos on niin minne vois viedä tuikkujen metallin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu