Vai miksi suomalaiset häpeävät omaa kieltään eikä vaadi Ruotsissa itselleen vähemmistölle kuuluvia ihmisoikeuksia! Ruotsalaiset polkevat suomalaisia Suomessa ja Ruotsissa. Suomalaiset hokevat ruotsin kielen tärkeydestä ja jos joku kyseenalaistaa hokemaa niin ruotsalaiset syyttävät sorrosta ja jos suomalainen vaatii vastaavia oikeuksia ruotsalainen vaikenee tai haukkuu ruotsalaisvastaiseksi ja samalla omat svennomaanit purevat suomalaisia nilkkaan.
Suomalaiset - maailman tyhmin kansa?
3
258
Vastaukset
- mcvdosvdobsdbsdbd
Olipa taas aivopieru niin_nollalta ja hänen sivupersoonaltaan. Hohhoijaa....
Suomen kieli Ruotsissa.
http://sverigesradio.se/sida/default.aspx?programid=2258- Niin_noI
Kun pakkoruotsittaja käskee hyppäämään, niin me vaan kysymme, että kuinka korkealle...
Olemme ilman pienintäkään epäilystä maailman nöyrin kansa - puhumattakaan siitä, että olemme näköjään myöskin tyhmin.
Mutta meidät onkin jalostettu tällaisiksi.
Voi vaan kuvitella sitä ääretöntä antaumusta ja uutteruutta, millä Jarl Birgerin ajoista lähtien ovat 'veljeskansamme' puutarhurit joutuneet taimistoa Suomessa koulimaan.
Tietenkin siinä on jouduttu toistuvasti kitkemään rikkaruohot, nuo mitättömät, mitkä eivät ole ymmärtäneet omaa paikkaansa ja kasvaa ojennuksessa tienpenkalla...
Puutarhuri on saanut tuolla järkähtämättömällä yksioikoisuudellaan pienen osan rikkaruohoistakin nöyrtymään ja ymmärtämään oman etunsa ja paikkansa taimistossa. Sanoisinko niin, ja sanonkin, että on ihan alalaji muuttunut.
Puutarhuri on ollut matkoilla jo pari sataa vuotta, mutta nyt tuo jalostettu alalaji pitää perinteitä yllä. Onhan se sivistymätöntä olla vain rikkaruoho, eikä hieno jalostettu alalaji. Kyllä olisi puutarhuri tyytyväinen aikaansaannoksestaan.
Mutta mutta, voi tavatonta. Nyt onkin tuo hieno alalaji niin pahasti degeneroitunut, että on lähestulkoon sulautunut rikkaruohoihin.
Siksi tarvitaankin taas puutarhuria Länsimailta koulimaan rikkaruohoja Suomen maasta. No jaa, taisi mennä ruotsalaisilta kuitenkin sisu kaulaan - jos nyt sitten olematon sisu voi jonnekin joutua. Mutta nyt huhutaankin, että politrukki Ringborg on saanut sittenkin ristiretken alulleen. Voi laps' Suomen...
Joko YLE on SVT?
HS = Röyhkeää lehtimiestaidottomuutta!
Iltalehti nyt = Pakkoruotsi aina!
Olen allerginen Närpiön tomaateille.
Sanonpa vielä yhden asian: Ahvenanmaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648