Elisa on turha liiittymä, se ei kuulu kaikkialla, ja laskutuksessa on häiriöitä.
Kokemuksesta viisastuneena vaihdoin liittymää.
Kokemuksesta viisastuneena vaihdoin liittymää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikään liittymä ei kuulu kaikkialla. Kyllä Elisalla on ihan hyvä kuuluvuus ja laskutuksessakaan ei ole ollut mitään häikkää, toisin kuin Dna:lla ja ACN:llä.
Just... Meikälaisellä on ollut Elisa/Radiolinja 9 vuotta eikä mitään ongelmia ole ollut, ei ensimmäistäkään. Enkä varmasti aio vaihtaa "halpis"operattoreihin!
... on hyvin toimiva: sain juuri loppulaskun (0 euroa) Telian liittymästä, jonka irtisanoin 31.12.2002. Laskutuspäivämäärä on 6.9.2004.
Ripeää toimintaa!!!
kyllä on hienoa että denan laskutus on taas ajantasalla!
sulla kyllä meni vähän pitenpää laskun saamiseen kun mulla aikanaa kun kasaantu 4 kuukauden laskut kerralla maksettavaksi ja sain vielä ulosottouhittelut kaupan päälle.
arvaas pidinkö senjälkeen liittymän?
minkänlaisia elisan laskutuksen kanssa.
sensijaan muistan kauhulla (vieläkin nousee tukka pystyyn) aikaisempaa kokemustani dna;sta. monen kuukauden laskut lähetettiin kerralla ja uhiteltiin ulosotolla. aspaankaan ei päässy selvittään mitään kun oli aina tukossa.
kyllä tää elisan palvelu tuntuu juhlalta dna:han verrattuna
kummankaan, ei Elisan eikä dnan kanssa ja siks ne on ja pysyy mulla. Eräiden muiden operaattoreiden kanssa kylläkin pieniä ongelmia mutta enpä niiden asiakas enää onneksi olekaan.
Hassua tuo muisto tuosta 2-4 kk maksujen viivästymisestä. Kukaan ei tunnu muistavan , et olihan siinä sit 2-4 kk ilmaista aikaa ,kun ei laskuja tullut.
Minua ei haitannut lainkaan tuo koronton laina, ja kun maksoin muutaman laskun kerralla , sain vielä enemmän s-bonusta:)
Tuossa edellisessä aiheessa kirjoitin vaihtaneeni Elisan liittymän juuri pois, mutta mitään ongelmia ei minulla sen kanssa ikinä ilmennyt.
Teknisesti kaikki toimi aina hyvin, eli Radiolinja ei ollut ikinä rätinälinja ainakaan minulla. Myös laskutus toimi aina täysin asiallisesti, eikä asiakaspalvelunkaan suhteen ole mitään valittamista.
Liittymässä ei siis ollut mitään vikaa. Hinnoittelupoliitiikka oli vain käynyt kukkarolleni sopimattomaksi ja vaihdoin liittymän ainoastaan siitä syystä.