ei oo hianoo olla pohjanmaalla! Mustasaaressa keskiviikkona sellaset pääkallokelit, että jopa ammattiautoilijat kieltäytyivät ajamasta vuorojaan pikkuteille! Eikö kunnalla ole varaa hiekoittaa? Kuka maksaa työntekijöiden kotiinjäännit/kertakaikkisen mahdottomuuden tehdä töitään? No yrittäjäpä tietenkin. Ihanko on kunnan edun mukaista jättää tiet hoitamatta tai hoitaa ne "sitten kun keritään"-periaatteella??? Kiitokset niille todellisille ammattikuskeille, jotka uskalsivat "uhmata" työnantajaansa ja kieltäytyivät lähtemästä hengenvaarallisille luistinradoille!
Alkaa p:llä, loppuu a:lla.....
Poikittain pikkutiel
1
155
Vastaukset
- tieinsinööri
Se on "hienoa", että ei hiekan jyvää saa laittaa tielle, pelätään astmaa, mutta suolaa saa laittaa mielin määrin pohjavesiä ja vesistöjä turmelemaan, vaikka hyöty loppuu viimeistään 6 asteen pakkasessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859