musaa

mikä ois aloittelijalle hyvä musan/leffan haku ohjelma..ja onko pakosti oltava itel jaos tavaraa?
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että "peer ty peer" on yleensä laitonta,mutta jos ny väkisin haluat konees juntturaan,ni kokeile slyck.com.Siä löytyy syssyt mistä imasta.Valvojan huom.Tämä on avoin kaikelle kansalle.

Äänestä
  • Tarkennuksena Suomen lainsäädännön kanta:
    Imuttaminen on täysin laillista mutta edelleen jakaminen on vastoin tekijänoikeuslakia.

    Hyviä ohjelmia:
    Kazaa, WinMX, DC , Limewire...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie kirjoitti:

mikä ois aloittelijalle hyvä musan/leffan haku ohjelma..ja onko pakosti oltava itel jaos tavaraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu