Yhteiskunnan suurin ja mahtavin rikollisjärjestö

jota pidetään yllä ja pyöritetään verovaroista. Sinne mahtuu monenlaista hiipparia ja rötöstelijää. Ei tarvi paljon höristellä ja silmät olla raollaan kun tuon toteaa ja itse ovat nämä rikolliset soppansa keittäneet, että puuropata porisee ihan mukavasti, onkohan sitä aitoa pukin puuroa. Ja milloinhan puuro mahtaa olla valmis?
10153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Lisäksi verovaroillamme tuetaan Afganistanin huumetuotantoa.

Äänestä
  • Pitäähän sitä jonkun tuottaa suomen poliisille myytävää ja käytettävää.

    Äänestä

poliisin jäljet on aina likaiset, kenkien riisuminen ei auta

Äänestä

2 §
Poliisin toiminnan yleiset periaatteet

Poliisin on toimittava asiallisesti ja puolueettomasti sekä sovinnollisuutta edistäen.

Poliisin toimenpiteet on suoritettava aiheuttamatta suurempaa vahinkoa tai haittaa kuin on välttämätöntä tehtävän suorittamiseksi. Toimenpiteiden on oltava perusteltuja suhteessa tehtävän tärkeyteen ja kiireellisyyteen sekä tilanteen kokonaisarviointiin vaikuttaviin seikkoihin.

Poliisin toimenpiteet on suoritettava aiheuttamatta suurempaa vahinkoa tai haittaa kuin on välttämätöntä tehtävän suorittamiseksi.

Tässä siis lähdetään siitä, että poliisi AINA aiheuttaa vahinkoa. Koska mielisairaille pikkuvirkamiehille on annettu mielivaltaa, tuottavat he aina halusta maksimaalisen vahingon ja valehdellen väittävät sitä pienimmäksi mahdolliseksi.

Äänestä

poliisikin oppisi tavoille ja noudattamaan lakia jos se laitettas jokaisesta rikoksesta vastaamaan henk.kohtaisesti ja ns. isännänvastuu poistuisi ja poliisi joutuisi itse henk.koht. korvausvastuuseen. Olisi näin helppoa saada poliisi toteuttamaan lakia itse omissa virkatoimissa

Äänestä

Hoh, hoijaa. Niin poliisissa, kuin kaikkissa muissakin ammateissa jokainen vastaa teoistaan. Jos taksirenki ajaa ylinopeutta, tai humalassa, niin hän vastaa teostaan, ei isäntä.

Äänestä
  • Jos poliisi ajaa ylinopeutta tai humalassa asiaa piilotellaan.

    Sitten kun poliisi tekee vakavia rikoksia ns. "virkatehtävänä", joku sopiva laillisuusvalvonnan edustaja vääristelee jutun pois päiväjärjestyksestä tai uhri lavastetaan.

    Äänestä

  • 110+17 kirjoitti:

    Jos poliisi ajaa ylinopeutta tai humalassa asiaa piilotellaan.

    Sitten kun poliisi tekee vakavia rikoksia ns. "virkatehtävänä", joku sopiva laillisuusvalvonnan edustaja vääristelee jutun pois päiväjärjestyksestä tai uhri lavastetaan.

    Totta, ainakin jos vankilassa olijoita uskoo ja miksei uskoisi, niin jokainen on siellä syyttömänä, poliisin lavastamana uhrina.

    Äänestä

poliisissa osataan tarpeen niin vaatiessa, viivytellä että syyteoikeus vanhenee, tutkia juttu pimeäksi, paperit hävitetään, ne katoaa salaperäisesti ja kukaan ei vaan muista tai tiedä, että mihin. Näitä konsteja on loputtomasti, ennen koiralta pissa loppuu kuin poliisilta konstit ja aina joku joutuu kärsimään oikeudenloukkauksen kun poliisi jättää toimimatta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eläköönhuutoisänmaal kirjoitti:

jota pidetään yllä ja pyöritetään verovaroista. Sinne mahtuu monenlaista hiipparia ja rötöstelijää. Ei tarvi paljon höristellä ja silmät olla raollaan kun tuon toteaa ja itse ovat nämä rikolliset soppansa keittäneet, että puuropata porisee ihan mukavasti, onkohan sitä aitoa pukin puuroa. Ja milloinhan puuro mahtaa olla valmis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu