Voi helvata sentään

löytyykö älliä

Menkää nyt ihan oikeasti hihhulit vähän itseenne. Täällä taas jauhetaan kuinka merkkiä on tullut mutta oletteko itse koskaan ajatelleet sellaista asiaa että miksi aina kun linkitätte jonkun ihan mielestänne "pommivarman" jutun niin siinä on se sininen pallo ja kysymysmerkki :d tai sitten vaikka sellaista että kun Jumala antaa jotain ohejeistusta ja merkkiä niin se on englanniksi? No ok, jos nyt ajatellaan ettei ihan suomeksi koska ollaan niin pieni väestö mutta miksei esimerkiksi kiinaksi joka on maailman puhutuin kieli, tai hindiksi joka komeilee kakkossijalla :O kolmantena tulee vasta englanti ja vajaalla kahdellakymmenellä miljoonalla häviää heille espanja ja jos nyt yhtään ajatellaan asiaa maailmanlaajuisesti ja logiikalla niin eniten uskovaisia on espanjaa puhuvissa maissa.

1

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pöh oot pöljä

      Sä olet nääs ymmärtänyt ihan väärin luotettavan siitä lähteestä tekee sen kun uskovainen sanoo sitä luotettavaksi sinänsä ihan loogista kyllähän ne luottaa että raamattukin on totta vaikkei mitään todisteita sille ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4458
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      154
      3325
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2637
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2574
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      120
      2399
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1711
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      172
      1579
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      37
      1285
    Aihe