Voi helvata sentään

löytyykö älliä

Menkää nyt ihan oikeasti hihhulit vähän itseenne. Täällä taas jauhetaan kuinka merkkiä on tullut mutta oletteko itse koskaan ajatelleet sellaista asiaa että miksi aina kun linkitätte jonkun ihan mielestänne "pommivarman" jutun niin siinä on se sininen pallo ja kysymysmerkki :d tai sitten vaikka sellaista että kun Jumala antaa jotain ohejeistusta ja merkkiä niin se on englanniksi? No ok, jos nyt ajatellaan ettei ihan suomeksi koska ollaan niin pieni väestö mutta miksei esimerkiksi kiinaksi joka on maailman puhutuin kieli, tai hindiksi joka komeilee kakkossijalla :O kolmantena tulee vasta englanti ja vajaalla kahdellakymmenellä miljoonalla häviää heille espanja ja jos nyt yhtään ajatellaan asiaa maailmanlaajuisesti ja logiikalla niin eniten uskovaisia on espanjaa puhuvissa maissa.

1

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pöh oot pöljä

      Sä olet nääs ymmärtänyt ihan väärin luotettavan siitä lähteestä tekee sen kun uskovainen sanoo sitä luotettavaksi sinänsä ihan loogista kyllähän ne luottaa että raamattukin on totta vaikkei mitään todisteita sille ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      208
      5441
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4429
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3178
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      239
      2600
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      134
      2391
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      97
      1754
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      244
      1387
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      985
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      906
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      27
      904
    Aihe