Teippasin 4kk vanhan chihupennun toisen korvan pystyyn pahvinpalalla ja teipillä, kun se ei ole osoittanut minkäänlaisia nousemisen merkkejä vaikka toinen on ollut jo pari kuukautta nasakasti pystyssä. Korvanlehdet ovat ohuet ja lehtevät, joka on ilmeisesti rustoittumisen kannalta hyvä juttu. Kuinkahan nopeasti tuo korva sitten mahtaa vahvistua pystyasentoon?
Kuinka kauan teippejä täytyy pitää korvissa?
kampelius
1
154
Vastaukset
- m,m,m,m,m,m,
Käy nyt hyvä ihminen apteekista edes ostamassa pehmeää teippiä, eikä mitään pahveja korviin!!!
Jos pennulla on pehmeät korvanlehdet niin et voi asialle mitään edes teippaamalla niitä, ne lerppuu jokatapauksessa. Ja jos ne korvat nousee niin kyllä ne nousee ihan itsekseen 9kk mennessä :) ilman teippailujakin, koirasi on vielä ihan pentu, joten aikaa korvan nousemiseen on paljonkin, älä hätäile ja ota pahvi pois toisen korvasta ja hae sitä pehmeää teippiä apteekista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1266132- 292160
- 1822011
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101183Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701161- 731017
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241017Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24932Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42917Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775