No niin lurkit

Joulu tulla jollottelee, ja teiltä katoaa taas elämänhallinta,tai onhan se kadonnut jo pysyvästi, mutta kun taas krapulassa keräätte niitä pulloja niin huomioikaa että parempiosaisten konjakkipullot eivät sisällä panttia. Tonttulakkia voisitte pitää koko vuoden.
3251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa ne hienot pullot silti kerätä.Niissä on usein pikku tilkka pohjalla, varakkaat eivät juo aivan tyhjiksi.

Äänestä

Kukahan tuollaisesta kirjoittelusta onnelliseksi tulee? Sääliksi käy aloittajaa.

Äänestä
  • Säälisit mielummin näitä tuhnuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sikarikas kirjoitti:

Joulu tulla jollottelee, ja teiltä katoaa taas elämänhallinta,tai onhan se kadonnut jo pysyvästi, mutta kun taas krapulassa keräätte niitä pulloja niin huomioikaa että parempiosaisten konjakkipullot eivät sisällä panttia. Tonttulakkia voisitte pitää koko vuoden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu