Hei!
Etsimme ammattitaitoista takan asentajaa Varsinais-Suomen alueella toimivaa.
Eli kaikki suosittelut kehiin! Mikä onkaan parempi kuin "puskaradio". Nykyään ei enää tiedä kehen voi "luottaa" ja ketä on oikeasti alansa ammattilainen.
Voi myös lyhyesti perustella, miksi suosittelet juuri kyseistä henkilöä :)
Takan asentaja/muurari
14
231
Vastaukset
- Tämmöstä tänään
Minä en ainakaan näiltä palstoilta palkkaisi ketään rakentamaan edes koirankoppia.
- ei mainostusta!!!!!!
"ketä on oikeasti alansa ammattilainen"Siinäpä taas oivaa suomenkieltä!!
KUKA ON OIKEASTI ALANSA AMMATTILAINEN
KETKÄ OVAT OIKEASTI ALANSA AMMATTILAISIA
Opettele vähän äidinkieltä!!!!!!!! - takkatunari
Minä voin sen takan rykästä pystyyn, vaikka tiilistä, jos sitä halutaan. Mutta yksi vaatimus minulla on, koskenkorva ei saa loppua ennenkuin savut tulee piipusta.
- Nuo tietää
Soita Tiilerille.
- Hohhoijakkaa2
No kylläpäs on täällä taas vastauksia :D keskustelupalstat saisi lopettaa kokonaan. Säälittää lähinnä nämä ketkä oikeasti pyytävät apua ja vastaukset ovat täällä tätä luokkaa :D niinkun oikeasti kirjoitusvirhe... yksi v_i_t_u_n kirjoitusvirhe :D haittaa varmaa monia täällä? :D kauheeta pilkun_nussimista jälleen kerrran, voi teitä! Mielestäni kannattaa jättää vastaamatta kokonaan jos vastaukset on oikeesti tollasia mitä täällä?
Ja niin siitä takasta. Suosittelen ottamaan näihin yrityksiin yhteyttä, kuten Warmauunit tai Linnatuli :) molemmista olen kuullut hyvää eli jos ostat takan ni sitä kautta myös asentaja löytyy. Toivottavasti löydätte mieluisan!- Muotia?
"No kylläpäs on täällä taas vastauksia :D keskustelupalstat saisi lopettaa kokonaan. Säälittää lähinnä nämä ketkä oikeasti pyytävät apua ja vastaukset ovat täällä tätä luokkaa :D niinkun oikeasti kirjoitusvirhe... yksi v_i_t_u_n kirjoitusvirhe :D haittaa varmaa monia täällä? :D kauheeta pilkun_nussimista jälleen kerrran, voi teitä! Mielestäni kannattaa jättää vastaamatta kokonaan jos vastaukset on oikeesti tollasia mitä täällä? "
Kyllä minuakin ihmetyttää tuo esim. "ketä" sanan käyttö. Mihin on hävinnyt kunnon suomenkieli?
"ketä on oikeasti alansa ammattilainen", onko tuo muka suomea? - ketä,ketä
Joopa joo näistä firmoista tosiaan löytyy kyllä asentajia,mutta ei MUURARIMESTARIA,joka kykenisi ratkaisemaan jonkin mahdollisen vastaantulevan ongelman.TÄMÄ ON NÄHTY.
- vitsipalsta
Suomi24.fi on huumori ja hupi palsta, tämä ei ole tarkoitettu vakavasti otettaville asioille.
Asiallisia palstoja kyllä löytyy, myös takan teettäjille, kuten muillekkin. - asentajako?
Jos siis etsit takan asentajaa täytyy kyseessä olla ns. valmistakka, muussa tapauksessa suosittelen etsimään muuraria.
- Epätoivoista
"Jos siis etsit takan asentajaa täytyy kyseessä olla ns. valmistakka, muussa tapauksessa suosittelen etsimään muuraria."
Ei täältä kannata etsiä mitään, se on fakta. Paitsi jos kaipaa jotain tenunenää kotiinsa hääräämään. - kuivis
Epätoivoista kirjoitti:
"Jos siis etsit takan asentajaa täytyy kyseessä olla ns. valmistakka, muussa tapauksessa suosittelen etsimään muuraria."
Ei täältä kannata etsiä mitään, se on fakta. Paitsi jos kaipaa jotain tenunenää kotiinsa hääräämään.Joskus sanottiin että kaikki parturit ovat h.....a,mutta kaikki h....t eivät ole partureita.
Tästä johdatellen voisi sanoa,että kaikki muurarit eivät suinkaan ole juoppoja (tenuneniä) eivätkä kaikki juopot ole muurareita.
Tämä on enemmän kuin fakta. - Huhuhuh
kuivis kirjoitti:
Joskus sanottiin että kaikki parturit ovat h.....a,mutta kaikki h....t eivät ole partureita.
Tästä johdatellen voisi sanoa,että kaikki muurarit eivät suinkaan ole juoppoja (tenuneniä) eivätkä kaikki juopot ole muurareita.
Tämä on enemmän kuin fakta.Väitätkö, että täältä löytyy jotain"ammattimiehiä"? Uskallan epäillä....itse en ainakaan täältä tekijöitä etsisi.
- ninpä
Huhuhuh kirjoitti:
Väitätkö, että täältä löytyy jotain"ammattimiehiä"? Uskallan epäillä....itse en ainakaan täältä tekijöitä etsisi.
Juuri siksi, koska täällä kaikki besservisserit vaan vittuilee ja kirjottelee täyttä p''''aa minäkän en tarjoa palveluksiani, vaikka olenkin ammattimuurari. Täällä on turha sen enempä itseään mainostaa, kukaan ei kuitenkaan ota vakavasti. Ja varsinkin ne jotka eivät ole oskaan kiveäkään muuranneet tuntuvat olevan mielestään parhaita asiantuntijoita. Harmi, että tällä palstalla vain todella harvoin kirjoitetaan asiaa.
- Puunpolttelija
ninpä kirjoitti:
Juuri siksi, koska täällä kaikki besservisserit vaan vittuilee ja kirjottelee täyttä p''''aa minäkän en tarjoa palveluksiani, vaikka olenkin ammattimuurari. Täällä on turha sen enempä itseään mainostaa, kukaan ei kuitenkaan ota vakavasti. Ja varsinkin ne jotka eivät ole oskaan kiveäkään muuranneet tuntuvat olevan mielestään parhaita asiantuntijoita. Harmi, että tällä palstalla vain todella harvoin kirjoitetaan asiaa.
Kyllä täällä joku pellettimuurari mainostaa verkkejään. Siitä vaan tilaamaan takkaa. Yritäpä tilata muuraustyö niin katsotaan saatko takan vai peltitötterön pesään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463