Pystykorvalehti

Kyselisin vähän mielipiteitä tosta otsikossa mainitusta lehdestä ja että kannattaako siihen yhdistykseen liittyä, kun mua vain vähän niinko kiinnostaa nuo suomen- ja pohjanpystykorvat ja karjalankarhukoirat.
En tiedä olenko ikän hankkimassa koiraa, mut kiinnostusta olisi.

2

211

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liity vaan

      Kyllä kannattaa liittyä. Ja koirankin hankintaa kannattaa harkita jos rahkeet riittää. Kahdesti jos epäilee ettei riitä.

      Ja vastoin yleistä luuloa, nuo mainitut rodut soveltuu myös kerrostaloasumiseen. Jos tuo nimimerkkisi viittaa pormestarinluodon lähiöön. Liikuntaa vaatii ja paljon, mutta siellähän sitä vapaata maastoa on jokivarressa vaikka kuin paljon.

    • usko viisaampaa

      Paska lehti ei kannata ellei sitten ole jalostaja. Pystykorvankuvia täynnä joten ei se paljoa tavallista harrastajaa lämmitä. Niin ja en suosittele pystykorvaa kerrostaloon vaikka ylläoleva ääliö muuta väittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1476
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      98
      1168
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1122
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      52
      1063
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      766
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      67
      743
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      736
    8. 34
      728
    9. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      629
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      625
    Aihe