Luin netistä iPadin käyttöohjeista, että siihen tarvitaan mm. mac tai pc usb-portilla, iTunes, apple ID ym. Siis onko nämä ohjeet vain niille, jotka haluaa siirtää tietoja vanhasta koneesta uudelle iPadille vai joutuuko kaikki tekemään nämä toimenpiteet? Voi olla aika huvittava kysymys, mutta osui vain silmään..
http://manuals.info.apple.com/MANUALS/1000/MA1569/fi_FI/ipad2_kayttoopas.pdf
http://manuals.info.apple.com/MANUALS/1000/MA1569/fi_FI/ipad2_kayttoopas.pdf
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei siihen mitään muuta tarvita kuin apple tilin jonka voi tehdä ipadista suoraan
Ei välttämättä tarvita noita. Apple ID tilin voi tehdä selaimen kautta ja ohjelmistopäivitykset voi nykyään tehdä Ipadin asetuksista.
Tiedostojen siirtoon koneelle tarvitaan Itunes tai sitten pilvipalvelun kautta.
Vähän hassusti on asia esitetty tuolla kieltämättä. Sen kun kirjaudut tai rekisteröidyt ipadilla suoraan.. Olishan se nyt huvittavaa jos kotona pitäisi olla tietokone odottamassa..
" Olishan se nyt huvittavaa jos kotona pitäisi olla tietokone odottamassa.."
Valitettavasti Applen ollessa kysessä se ei välttämättä ole edes ihan mahdoton ajatus, niin "sisäsiittoinen" syteemi se on.