kysyin, rikonko kaavaa jouluna. Nyt vasta näyttää siltä, että rikon. Vietän joulun ihan eri seurassa kuin ennen. Näin voi todeta, että ennustukset saattavat toteutua vasta useamman vuoden päästä. Ennustuksesta aikaa kolme-neljä vuotta.
Sinä, joka katsoit minulle n. kolme vuotta sitten
8
208
Vastaukset
Hei
aikaa ei ole olemassa, ei ainakaan minulle näkijänä.
on energioita ja tapahtumia, aikoihin ei kannata tuijottaa silmä tarkkana, muuten voi pettyä kovasti.
t. Keskiyö- ap.
Olisitko se ollut sinä, joka aikoinaan näin minulle näki? Aikaa ei tosiaankaan voi tietää.
- Unennäkijä..
Kyllä ajan näkee. Itse olen unennäkijä jossa näytetään paikka. Unessa näkee paikan niin että siinä jokin muuttunut. Minulle näytettiin koko alue että linja-auto meni toista tietä mäkeä alas. vuosikausia oli mennyt alatietä. Unessani näytettiin surukynttilät metrin korkuiset talon rappusilla ja toisella puolella oli lasten juhlat. yritin vuosia lasta ja kun aika koitti. Isäni kuoli ja lapseni tuli maailmaan ja palasin töihin linjaauto todella meni sitä tietä minkä näin noin 5 vuotta ennemmin näitä tapahtumia. Näin samassa unessa naapurin miehen joka käveli töihin samaan paikkaan kun minä. Hänellä koivun siemeniä olkapäällä. Menin töihin äityislomalta hän käveli samana päivänä myös töihin oli ollu työtön. Se oli elokuu. siemenet ilmoitti ajan.Unessaninäytettiin myös ihminen jonka isä kuoli mun isää enemmin. Hän meni ensin unessa kappeliin. Minä vuosia myöhemmin. Näin myös samassa unessa että olen töissä kolmannes kerroksessa näin uuden huoneenkin. Siitä näky ulos ulkona rappuset jossa paloi surukynttilät. Kun sain lapun pöydälle muutat sinä päivänä kolmanteen kerrokseen. Sain lapun pöydälle kello kaksitoista ja äiti soitti niin se isä meni kello kaksitoista. Se oli juuri se huonekin ikkunanäkymä ja ne rappuset tuli ylätasanteelta.Näitä olisi paljon kertoa missä näen unessa ajan. Mutta Hyvää Joulua kaikille.
- wautsi-
tuo oli kyllä mielenkiintoista juttua-
- mirkkuli2
Kyllähän vuodenajan voi nähdä, mutta vuosi onkin eri juttu.
- vielä pikkuisen
Hei! Kolmea vuotta ennen sanotiin meille tulee muutokset kun työ on koneella.
Näin myös unessani samassa alueen kotin lähellä minkä ohi ajoin. Kurkistin valkoisista taloista yhden ikkunasta työni raksutti listalla ulos. Kerran menin sitten töistä kotiin sen kautta oli alue otettu puista pois ja siihne nousi kolme valkoista taloa. Tiesin aika lähestyy. Tiesin siitä että menee vuosia kun isästä oli kyse. Eli sanoin miehelleni saan lapsen vasta noin 5 vuoden kulutta ja näin kävi. Isälleni oli anettu siihnen aikaan arvio kuinka kestää sairautensa kanssa. - sweetdreamer.
vielä pikkuisen kirjoitti:
Hei! Kolmea vuotta ennen sanotiin meille tulee muutokset kun työ on koneella.
Näin myös unessani samassa alueen kotin lähellä minkä ohi ajoin. Kurkistin valkoisista taloista yhden ikkunasta työni raksutti listalla ulos. Kerran menin sitten töistä kotiin sen kautta oli alue otettu puista pois ja siihne nousi kolme valkoista taloa. Tiesin aika lähestyy. Tiesin siitä että menee vuosia kun isästä oli kyse. Eli sanoin miehelleni saan lapsen vasta noin 5 vuoden kulutta ja näin kävi. Isälleni oli anettu siihnen aikaan arvio kuinka kestää sairautensa kanssa.Aika jännä juttu.
Hahmotatko siis unien kautta tapahtumia eli olet herkkä unille ja näet paljon unia?
Itse puolestani uneksin verrattain vähän ellen ole stressaantunut tai tapahtunut jotain arkipäivästä poikkeavaa.
- TTenava
06.12.2009 ....Jospa se olikin tuolla muualla...
http://keskustelu.plaza.fi/ellit/kristallipallo/ennustukset/1814279/kahdelle-vaihdan-ja-kahdelle-katson/
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Miranda*
jos katsot minulle nelikymppiselle, ristiverikölle jouluun. Vietänkö sen perinteisesti niin kuin aina vai rikonko kaavaa?
Rikot kaavan. Aika hilpeissä tunnelmissa näen sinut. Aaton aattona ympärillä jo samnikäisiä naisia ja miehiä laseja ja jumia. Rentoa yhdessä oloa, jonkun kotona. Aattona ja muutkin joulupäivät olet samassa seurassa. Näytätte laulavan karaokea ja peläävän lautapelejä, huumorilla. Sauna lämpiää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse644431Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083321Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.191883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 82819
- 44803
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105797Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764