Vastatkaapa tänne!

eli kannataako sims 2 ostaa? mitä siinä on hyvää ja huonoa? mitä uutta? mitä kodeja siihen on? Kiitos vastanneille!
2261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse suosittelen The Sims 2. Omasta mielestäni se on paljon parempi kuin ensimmäinen. Hyviä puolia on mm. että nyt Simit vanhenevat, 3D-grafiikka on hieno, uudet rakennusmahdollisuudet, uusia tavaroita, Simien muokkaaminen millaiseksi haluaa jne. Huonoja ehkä taas joidenkin tavaroiden vähäisyys ja kuvakulmat (hankalia, ja mikään ei koskaan ole oikeastaan hyvä). Mutta muuten peli on aivan mahtava! Kannattaa ostaa!
Huijauskoodeja löytyy kyllä aikaisemmista viesteistä, en laita niitä tähän, jos joku ei niitä halua tietää.

Äänestä
  • Teinitkin voivat ollla koulussa ja töissä ja aikuiset ovat 2-3 päivää raskaana, ennen kuin synnyttävät!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kisu kirjoitti:

eli kannataako sims 2 ostaa? mitä siinä on hyvää ja huonoa? mitä uutta? mitä kodeja siihen on? Kiitos vastanneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu