Onko kestävä ja sillee onko osat.samoja kun muissa nissaneissa?? Entä mihin asti tuo kone kestää?
Vastaukset 5
- btryhnytntr
Ei kannata. vanhanaikainen kottero, joka vie järjettömästi bensaa ja ei tarjoa sille oikein mitään vastinetta. Sisustun on muovia, penkit lypsyjakkarat ja melu pilaa kuulon.
Toyota Avensis on paljon parempi.- Kuinniin??!??
Miksi Avensis on parempi?
Erittäin kestävä, 360 000 täyttyy käytännössä ilman vikoja. Ainoat viat ovat olleet pakoputken liitososa ja käytön puutteessa ruostuneet jarrulevyt. Kone ja vaihteisto ovat käytännössä "ikuisia", 500 000 ajettu monellakin. Mahtava hinta laatusuhde käytettynä, kunhan vaan ruostesuojauksesta on uutena huolehdittu ;-)
Ei sähkövikaja, ei kitise eikä kolise.- japskiteioikeinautoj
Jos nuo olisivat kaksi maailman viimeistä autoa ja jompikumpi olisi pakko alle ottaa niin se olisi tuo Maxima.
- Hyvä on juu
Ovat kestäviä kyllä, 400tkm menee että heilahtaa. Kunhan vain muistaa huoltaa ajallaan ja näin.
Tehoja on karvan alta 200hp, joten ripeyttä ja vääntöä kyllä löytyy vähän isommallakin kuormalla kyllä sen verran, mitä normi-ihminen tarvitsee.
Ainoa miinus on tuo kulutus, mikä näkyy sitten verotuksessakin, mutta toisaalta taas maksaa juuri tuossa varmatoimisuudessa kyllä aika hhyvin sitä puolta takaisin.
Eli jos löydät kohtuukilsoilla olevan yksilön järkevään hintaan, niin ei varmaan huono hankinta, jos tuon kokoluokan autoa haluaa/tarvitsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641032
- 621024
- 93817
- 57803
- 42668
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois222630- 50588
- 40570
- 66565
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79553