Mökkilattia

mökkilaatu

Mökin olohuoneessa ilmeisesti 2 kertaan hiottu lautalattia, tuollaiset 22-23mm laudassa vielä paksuutta. Nyt jo aika pahan näköinen.
Vieläkö hiotaan vai joko vaihdettava uusi lauta?

4

634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfgjjjj

      Vielä voi hioa.

    • parkettisetä

      voi hioa ja vielä monta kertaa!

    • Joku vaan

      Minulla kun on mökki kylmillään talvet, kostuu ilma siellä sen verran että venelakalla lakatun mäntylattian painumatapaiset naarmut korjaantuvat itsestään.

    • kaikkionsuhteellista

      Ei se laudan koko paksuus ratkaise vaan se paljonko pontin yläpuolella on varaa hioa ja tuleeko naulat/ruuvit näkyviin. Olen nähnyt uuden 28mm:n lankkulattian jossa ruuvinkannat oli tulleet esille ensimmäisellä hiontakerralla kun isäntä oli itse hionut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      77
      2981
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1261
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1143
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1020
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      809
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      805
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      122
      803
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      773
    Aihe