Moi
Kysykää multa jotain. Kertokaa mulle jotain teijän päivästä. Tai vaikkapa tulevasta joulusta. MISTÄ VAIN.
Käyn tällähetkellä saatanallista sotaa viiltelyn halua kohtaan ja haluan tehdä jotain muuta. Mulla ei oo oikein mitään muutakaan tekemistä.
Kello on kolme aamuyöstä, mulla dystyymia johon liittyy univaikeudet. Ja jos saan unta niin sitten nään kamalia unia.
Mulla ei ole ketään jolle puhuis.
Kysykää multa jotain. Kertokaa mulle jotain teijän päivästä. Tai vaikkapa tulevasta joulusta. MISTÄ VAIN.
Käyn tällähetkellä saatanallista sotaa viiltelyn halua kohtaan ja haluan tehdä jotain muuta. Mulla ei oo oikein mitään muutakaan tekemistä.
Kello on kolme aamuyöstä, mulla dystyymia johon liittyy univaikeudet. Ja jos saan unta niin sitten nään kamalia unia.
Mulla ei ole ketään jolle puhuis.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hei! En tiedä, osaanko auttaa sinua, mutta voin yrittää. Painajaisunet kertovat peloista, joita emme ole tietoisesti vielä kohdanneet. Pelot voittaa parhaiten tiedostamalla ne ja lähettämällä rakkautta pelokkaalle osalle minuuttamme. Mielelläni viestittelisin kanssasi enemmänkin, mutta en tahdo sitä välttämättä tehdä julkisesti kaikkien nähden. Vielä olen valveilla, mutten tiedä kuinka kauan. Jos laittelet viestiä joko tänä yönä tai myöhemmin osoitteeseen Rauhanporttinyt(ät)luukku.com niin vastaan varmasti. Minulle voit puhua mistä vain.
Arvostan vaivannäköäsi, mutta taidan pitää tämän keskustelun täällä. Kiitos silti.
No puhutaan vaikka joulusta. Minkälaisia muistoja siulla on lapsuuden jouluista? Mitä sie ajattelet nykyajan joulunvietosta? Mie haluan puhua miun joulupukkitraumoista :D Mie en siis pelännyt joulupukkia, sillä mie tiesin jo ihan 2v asti, että se on vaan joku äijä tekoparrassa. Mua ahdisti se tilanne ihtessään. Mie olen päätellyt, että se johtui siitä, että mie en tiennyt, mitä miun olisi pitänyt tehdä = ahdistuin ja teki mieli vaan juosta vessaan piiloon seuraavaksi tunniksi. Vessaan sen takia, että oven sai lukkoon.
Haha :D Kamala vuodatus, mutta ei voi mitään, kun tosielämässä kukaan ei kuuntele minua.
Hienoa, hmm. Mä muistan vahvasti sen että joulupukki tuli aina kummisedän autolla. Ja sillä oli samanlaiset saappaat kuin kummisedällä. Mä en kai ikinä pelännyt sitä silleen, mutta muistan että kerran juoksin omaan huoneeseen peloissani.
Nykyään oon vahvasti sitä mieltä että joulu on ehkä jollain tavalla turha juhla.
Jos päädyn yksin omaan kämppään joskus ja päivä on 24 joulukuuta niin en usko että vaivaudun viettämään.
Toki arvostan sitä että muut viittii panostamaan perinteisiin.
Heh sullahan on hyviä juttuja, anna tulla vaan. Miten sä/sun perhe vietätte joulua nykyään? Ajatuksia?
No myö vietetään joulua sukulaisten luona, mikä on mutte ihan jees, mutta yli puolet suvusta on kunnon fundisuskovaisia. Ja mie en ole. Sitä on niin rasittavaa kuunnella, kun hyö saarnaavat minulle milloin mistäkin.
Mie en myöskään jaksais puhua ihmisille 24/7, mutta siellä on aina joku täti tai mummo tunkemassa siihen selittämään jotakin. Miusta jotenkin tuntuu, että mie en voi olla oma ihteni niiden seurassa.
No mikset lähe tunniks kaheks omille teilles? Mulla on toine mummi aika uskovaine ja muuteski tunnelma jotenki ahistava ku mennää niille nii mie lähen pihalle.
Yleensä mie lähdenkin jonnekin kävelemään. Se paikka on vaan semmonen peräkylä, että kaikki kahtovat muukalaista (=minua) nenänvartta pitkin. Viime kesänäkin tuli jotkut jonnet aukomaan miulle päätään, kun mie olin pyöräilemässä :D