Yli 45v.äidin pojat??!!...tiedättekö mitä hellyys on??
opetelkaa...
pettynyt
121534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mihin sinä olet pettynyt. Minä en tosiaankaan tiedä mitä hellyys on. Etkö sinä voisi sitten opettaa jos tiedät mitä hellyys on. Tai tiedänhän minä teoriassa mitä hellyys on, mutta käytännössä en ole vielä päässyt toteuttamaan itseäni.
sitä, että nainen näyttää sanoin ja teoin hellyytensä ja tämä "poika",anteeksi vaan nimittely,halunsa tyydytettyä, makoilee aikansa ja tuumaa että täytyy lähteä kotiin!!!!!
Ei sanallakaan eikä kosketuksella näytetä että on muutakin kuin pano!!!!!! Tulee muuten sellainen olo että olenko niin sanottu"hutsu" joka en todellakaan ole!
mahdollista, että teillä oli liian lyhytsuhde. Ennen kuin aloitte harrastamaan intiimiäkanssakäymistä. Jos ei tunnepuoli ole kohdallaan, niin eikös se ole sama kuin ominkäsinonneen tekniikalla. Luulisin vaikkei kokemusta olekkaan, että kokeilu mielessä ollaan oltu teillä liikkeellä.
sitten on tunnettu liian vähän aikaa(4kk)!?
Tai sitten minä olen liian peloittava tälle miehelle,olen kai liian selvästi ilmaissut kuinka paljon pidän hänestä?! Mitä teen,ikävä kova mutta nyt ei hän ota yhteyttä????!
Et kai nyt sentään liian peloittava ole. Jos olette noinkin kauan toisianne katsellut. Riippuu tietysti miten läheiset suhteet teillä on ollut, vai oliko se ensimmäinen ja ainut kerta silloin yhdessä kun hän häipyi. Oudoltahan tuo kuulostaa, mutta ihmismieli on välistä melko ailahtevainen. Täytyisi vaan päästä puhekontaktiin hänen kanssa ja kysyä suoraan missä mennään. Vai mennäänkö vallan eriteitä.
siitä että edes sinä ymmärsit mistä oli kysymys??
Enpä viitsi enempää tästä asiasta täällä keskustella ettei tule kanssaihmisille väärin ymmärtämyksiä.:(
Uskoisin kyllä, että muutkin ymmärtävät. Mutta ihmisillä on tapana ,ainakin täällä keskusteluissa provosoida näitä kirjoituksia. Onhan täällä monta vakituista aloittajaa, joilla on vaan tarkoitus kerätä mahdollisimman paljon vastausia aloitukseensa. Vaikkei keskustelussa olisikaan päätä eikä häntää.
Mutta keskustelemalla asiat tuppaa selvitä oikeassakin elämässä helpommin, kuin arvaamalla mitä toinen asiasta mahdollisesti ajattelee.
Älä sinäkään jää pettyneenä murehtimaa sitä yhtä, jos hän ei ymmärrä sinun tarpeitasi. Niin ota itse yhteyttä, ja selvitä asia. Eikä hän suinkaan ole ainoa ihminen maailmassa, vaikka sinusta nyt siltä tuntuisikin.
Hyvää syksyä sinulle toivottelee äiditön ;)
tähän ikään ehtineenä(41)keskustellut monien kanssa ja monenlaisista asioista, mutta koskaan ei tälläistä ole tullut vastaan??
Syksyn jatkoa myös sinulle:)
Yli 45 -vuotiaat äidinpojat! Opetelkaa oikeinkirjoitus ja välimerkit.
Hyvä täsmennys. Ehdinkin jo ihmetellä, että ovatko muka alle 45-vuotiaiden äiskien pojat tunnemaailmaltaan kehittyneempiä...
Vei tosiaan oman aikansa ymmärtää, ketä tässä tarkoitettiin! Varsinkin kun omassa lähipiirissä on parikin naista, jotka ovat synnyttäneet lapsen vielä 45 vuotta täytettyään. Mutta alkuperäinen teksti siis yritti puhua miehistä, jotka ovat vähintään 45-vuotiaita ja edelleen naimattomia, ehkä jopa asuvat äitimuorinsa osoitteessa.
että te saivartelette. Esim. kirjaimien järjestys sanassa ei merkitse mitään, kunhan vaan ensimmäinen ja viimeinen kirjain on oikein.
Ja jos on riittävän hoksaava lukija, niin kyllä pienet kirjoitusvirheet ei haittaa ymmärtämistä.
Ja onko se nyt niin vakavaa, vaikka joku ei ymmärtäisikään. Saapahan monipuolisia vastauksia ongelmaansa tai muuhun keskusteluun liittyvään aiheeseen.