Kap Verde oli lähempänä kivikautta kuin Goa takavuoisina.

sy Snoopy

Trinidad on edellisiin verrattuna jo supermoderni ja kalliimpi. Goa on kai halvin paikka missä olen käynyt. Seuraavaksi tulee Bali, mutta kyllä siellä voi elää paljon kalliimminkin. Goan taksitaksoja ei kai alita kukaan ja vaikea Goalla oli muutenkin saada rahaa kulumaan. Ensikertalaiselta menee pari viikkoa silmät pyöreinä. On se niin Suomesta oloista poikkeava mesta. Varokaa rannalla makoilua tai alatte pian väriltänne muistuttaa keitettyä rapua. Goa on O.K. Takaisin milloin vaan. Lisää matkailua löytyy www.snoopy.fi

4

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bom Shankar

      Aivan. Ja cd-levy maksoi posiolla vuonna 1991 paljon enemmän kuin papualla 1643 jolloin niitä ei edes saanut ja taksi lontoossa oli aikoinaan musta ja nepalissa aasi oli ruskea. Seutulippu anjunasta mapsaan oli joskus 3 viiva 5 rupiaa, riippu rahastajan mielialasta.

      Olisit nyt edes vähän enemmän panostanut viestiin kun halusit vaan mainostaa sivujasi.

      • sy Snoopy

        Bom Shankarille. Viiteentuhanteen merkkiin ei kovin paljon mahdu ja on melko turhaa toistella asioita, jotka löytää Googlesta ja jos on ihan tosissaan menossa, niin suosittelen Lonely Planet -matkaopasta. Pakettimatkojen ja lentolippujen tarjoukset muuttuvat päivittäin. Niitä pitää myös katsoa netistä. Turha mun on niistä pamista, mutta mun kotisivuilta voi löytää jotain mitä ei löydy muualta. www.snoopy.fi


    • Rantabailut

      Onko tietoa missä kylässä Goalla vietetää India bike week pääjuhla 17-18.1?

    • MAN64

      http://splashurl.com/mp4tfe7
      INDIA BIKE WEEK

      India Bike Week is the first and only festival in India, built around bikes, bikers and music. The first edition in 2013 saw 6,500 bikers and biking enthusiasts roar into the festival grounds at Vagator, Goa, on February 2 and 3. The weekend festival hosted over 26 live bands and DJs, 3 concert stages, 16 cage fighters, race tracks, stunt zones and more. India Bike Week 2014 is going to be larger and louder, with over 10,000 people expected to attend over January 17 and 18.

      Our dream is to make India Bike Week the largest motorcycling festival in the region in five years and grow to be an important fixture in the calendars of motorcyclists across the world. Because India Bike Week is all about the bikers.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7513
    2. 96
      5379
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      4997
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4374
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3120
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      46
      2752
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2749
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2357
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2314
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1900
    Aihe