2T pyörän nuhaisuus

Husqvarna sm

TT hussessa siis sama vanha ongelma eli siis vitun nuhainen. 1 vaihteella yskii niin vitusti siinä 24kmh kohalla silleen "rörRRrrrrrrrrrr" eikä nopeus nouse vasta kunnes kanavat aukeaa. Sitten kun pyörä käy tyhjäkäynnillä hetken aikaa ja kun antaa kaasua niin booaa. Muutaman varovaisen pintakaasutuksen jälkeen kanavat aukeaa ja ei enää booaile. Ja välillä kun tyhjäkäynnillä antaa kaasua 1/8 tms niin kierrokset jää leijumaan hetkeksi. Pyörässä TT putki ja perus TT hilppeet. Pääsuutin kokoa 165, neulan sokka 2. ylimässä eli luulis ny käyvän MUKA aika laihalla. Tulppa on ihan saatanan musta.

Mikäs mahtais olla vikana? Kaasaritukos?

2

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KuuTeeÄmm

      Kuulostaisi läppävialta, oletko tarkistanut läppien ja läppärungon kunnon?

    • Husqvarna sm

      Enpäs muuten ole tarkistanut mutta kaveri vähän epäili että jos läpät olisivat jääneet auki. Olisikohan tämä mahdollista?

      Ja olisi myös tollanen V Force 3 läppärunko mielessä että voisi hankkia. Samalla tuo myös korjaisi vian vissiin kun ihan uutta kamaa tulee tilalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      63
      3467
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      63
      3227
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      64
      3041
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      54
      2542
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      71
      2342
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2121
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      38
      1079
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1055
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1032
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1008
    Aihe