Ateenaan, Lissaboniin vai Lontooseen viikoksi? Kokemuksia?

matkailijan alku

Olis tarkotis lähteä jonnekkin kaupunkilomalle syksyllä/alkytalvesta ensi vuonna ja olen jo vähän miettinyt minne. Eli vaihtoehdot on Ateena, Lontoo ja Lissabon. Kaikki ihan mielenkiintosia, itse olen käynyt vaan Espanjassa, Tsekissä ja Italiassa. Saksaan mennään tammikuun lopussa . Eli onko missään noista tekemistä viikoksi? Ainakin sais kunnon loman, ateenassa ja lissabonissa varmaan rantaaki? Kokemuksia noista kohteista?

2

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4+14

      Kaikissa noissa saa viikon kulumaan helposti jos ei muuten niin tekemällä päiväreissuja lähistölle. Ateenasta tai Lissabonista joutuu kyllä lähtemään vähän pois kaupungista, että kunnon rannoille pääsee ja myöhemmin syksyllä ei välttämättä ole enää ihan parhaat rantakelitkään. Lontoo tulee noista varmaan kalliimmaksi viikon reissulla ja muuten noita on vähän hankala vertailla kun ei tiedä tarkkaan mikä kiinnostaa. Valitse yksi nyt ja palaa muihin myöhemmin.

    • shrcgniiogj

      Kaikki aina sanoo, ettei Lontoossa ehdi nähdä kaikkea parissa päivässä eli pitäisi varata vähintään viikon matka, jotta "kaiken" ehtii näkemään. Itse kiersin kaiken tarpeellisen ja vielä enemmänkin kolmessa päivässä, josta yksi oli pyhitetty kokonaan shoppailulle. Eli viikon reissu Lontooseen saattaa olla liian pitkä aika.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      44
      7246
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4028
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      55
      3533
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      46
      3052
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2776
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2248
    7. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2226
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2226
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      44
      2214
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      46
      2181
    Aihe