Sims 3 ei käynnisty

milli

sori jos laitoin väärälle palstalle tän ku toi ei suostunu antaan mitään muuta vaihtoehtoo...

Nii eli vähä aikaa sitte päivitin Windows 8:sta Windows 8.1:teen ja sit sims ei näkyny kunnolla, vaan siel oli joku 3D asetus päällä. Sain sen korjattua ja nyt on tullut lisää ongelmia, kun latasin kerralla melkein satoja vaatteita ja poseja tms mun tarinaan.

Osasin senkin korjata poistamalla jonkun ns haitallisen ladatun (en nyt muista mikä se oli et sori) ja se sit sims toimi hyvin yhesti, mut sit ku avasin sen seuraavalla kerralla, nii ei sit tullukkaa muuta ku musta ruutu.
Se musta ruutu tulee kyl vaik sims toimiski mut sillon se on vaa vähän aikaa siinä ja se on varmaa joku windows 8 juttu :D
Mut sit löysin mun packageista jonku sims2packin, joka oli ilmestyny sinne (tai olin ladannu sen ite) ja poistin sen, ja sims toimi taas hyvin.

Mut nyt se ei taaskaan toimi, ja en löydä mitään syytä siihen, ja tunnen itteni iha juntiksi ku tääl mietin ja sit joku ihan ilmiselvä ratkaisu, mut en löydä sitä joten auta mua !!

8

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • milli

      Joo sain selville et se johtu se käynnistymättömyys tosta Resource.cfg jutusta ja mä poistin sen sieltä ja nyt se peli toimii mut sit kaikki packaget on kadonnu..

      Eli se voi olla sun joululahja mulle et autat.. :))

    • milli

      Ja nyt sit se ei käynnisty taaskaan .. Mulla siis ei oo sitä Resource.cfg:tä ja en nyt tiiä et johtuukse siitä ees enää ja sillee et haluisin nii pelata sitä ku sain joululahjaks Tulevaisuuteen lisäosan ja nii..

    • milli

      Nii ja nyt tietenki ku poistin koko Mods kansion, nii peli toimii, mut tarvisin mun tarinaan poseja, ja niitä ei oo sims3packeina ja nyt en uskalla yrittää mitää ku kadotan kuitenki kaikki pelitallennukset ja nii..

    • milli taas

      En pysty asentamaan mitään ladattuja enää, ku peli ei aukee sitten ollenkaan.
      Sims3packit siis myös.

    • ei.

      ei.

    • millider

      :DD no ei nii

    • miks.

      miks.

    • siksvaa

      siks koska sims 3 kiusaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      172
      5007
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3626
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      40
      2628
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2278
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      99
      2188
    6. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2077
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      72
      2071
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      87
      2013
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      21
      1536
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      113
      1443
    Aihe