Sims 3 ei käynnisty

milli

sori jos laitoin väärälle palstalle tän ku toi ei suostunu antaan mitään muuta vaihtoehtoo...

Nii eli vähä aikaa sitte päivitin Windows 8:sta Windows 8.1:teen ja sit sims ei näkyny kunnolla, vaan siel oli joku 3D asetus päällä. Sain sen korjattua ja nyt on tullut lisää ongelmia, kun latasin kerralla melkein satoja vaatteita ja poseja tms mun tarinaan.

Osasin senkin korjata poistamalla jonkun ns haitallisen ladatun (en nyt muista mikä se oli et sori) ja se sit sims toimi hyvin yhesti, mut sit ku avasin sen seuraavalla kerralla, nii ei sit tullukkaa muuta ku musta ruutu.
Se musta ruutu tulee kyl vaik sims toimiski mut sillon se on vaa vähän aikaa siinä ja se on varmaa joku windows 8 juttu :D
Mut sit löysin mun packageista jonku sims2packin, joka oli ilmestyny sinne (tai olin ladannu sen ite) ja poistin sen, ja sims toimi taas hyvin.

Mut nyt se ei taaskaan toimi, ja en löydä mitään syytä siihen, ja tunnen itteni iha juntiksi ku tääl mietin ja sit joku ihan ilmiselvä ratkaisu, mut en löydä sitä joten auta mua !!

8

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • milli

      Joo sain selville et se johtu se käynnistymättömyys tosta Resource.cfg jutusta ja mä poistin sen sieltä ja nyt se peli toimii mut sit kaikki packaget on kadonnu..

      Eli se voi olla sun joululahja mulle et autat.. :))

    • milli

      Ja nyt sit se ei käynnisty taaskaan .. Mulla siis ei oo sitä Resource.cfg:tä ja en nyt tiiä et johtuukse siitä ees enää ja sillee et haluisin nii pelata sitä ku sain joululahjaks Tulevaisuuteen lisäosan ja nii..

    • milli

      Nii ja nyt tietenki ku poistin koko Mods kansion, nii peli toimii, mut tarvisin mun tarinaan poseja, ja niitä ei oo sims3packeina ja nyt en uskalla yrittää mitää ku kadotan kuitenki kaikki pelitallennukset ja nii..

    • milli taas

      En pysty asentamaan mitään ladattuja enää, ku peli ei aukee sitten ollenkaan.
      Sims3packit siis myös.

    • ei.

      ei.

    • millider

      :DD no ei nii

    • miks.

      miks.

    • siksvaa

      siks koska sims 3 kiusaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1798
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      123
      1220
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1080
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      866
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      81
      817
    7. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      816
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      782
    Aihe