Morjens olisi tossa joulunpyhinä tarkotus pätkiä 850 volvon jousia kierros tai pari... Käykö senjälkeen vakio iskarit vai täytyykö ettiä lyhyempiä ja muitakin vinkkejä saa antaa. Ja mitään ajo-ominaisuuksia en tässä hae vaan puhtaasti ulkonäkö syistä madallan eli minua ei kiinnosta mielipiteet kannattaako vai ei :D
laikka madallus
13
13513
Vastaukset
- jos2
sinuna en kyllä tekis noin jos sun täytyy madallutta autoos niin, hommaa madallus jouset tai säädettävä alusta.
- laikkaapeliin
Jos nyt lähdetään siitä että kyseessä on vanha amisrassi niin alustadarja on turhan kallis...
- jos2
mitä vm volles edustaa ??
- ----
no jos kerran haet vain ulkonäköä niin mihin ihmeeseen tarvitset lyhyempiä iskareita?
ulkonäöllisesti kannattaa sitä jousta lyhentää vähintään 2,5 kierrosta.- laikkaapeliin
Volle on vm 95 ja juu luieskelin kanssa ite et ei tarvii iskareita vaihella pätkityt jouset käy leimallakin ton ikäses autos jos ne vaan on "tiukat" maximi ylösjoustossa.
- --..--
Pätkityt jouset ei ikinä käy leimalla, sanoi kuka mitä tahansa. Ne on vaaralliset joka suhteessa.
- -----
pätkityt jouset käy leimalle,jos muuta väität niin kannattaa lukea vaikka trafin sivuja.kertoisitko viellä mikä niistä tekee vaaralliset ?
- 250D
Joissakin autoissa laikkamadallus toimii melko hyvin jos ei madalla paljoa, ainakin Mersun w124.sä
- tetete
huuto.netissä on 850 volvoon koko madallusjousisarjoja uutena 140€.
- Matalaks vaan
Laikalla saa helposti Volvon matalaksi, tuossa mallia:
http://i19.photobucket.com/albums/b193/Mikaka2/Lintta_Aspen/PICT0034.jpg - JEAH
Ihan idiootti hommaa se laika koiran madallus. Siwan parkkipaikalla voitte kuumentaa niitä jousia niin sopivasti painuu kasaan.
- laikkaapeliin
Jees, nyt jouset pätkitty ja hyvännäkönen tuli. Nyt käyn leikkaamassa vielä amisviikset pois ja haen laitti sidukkaa kaupasta, jos saisin yhen tytsin kyytiin, ku on madallettu Volle, se tykkää sidukasta ja jos se tulee jurriin ni yritän laittaa kättä sen haaraan ja jos se antaa tehä sen, ni sit pyydän et saisin haistella haaraa farkkujen päältä ja tumputtaa samalla, yeahh!!
- --..--
Muista mainita katsastuksessa että oot laikalla madaltanu jouset niin jää se leimakin saamatta. Jouset kyllä saa madaltaa mutta ei mielivaltaisesti rälläkällä katkaisemalla, niin se ei tapahdu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949367Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki694864Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82088Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411354
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota471276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242