Ruotsalaisen (epä)onnenpäivä

*RAUTANYRKKI*

Ruotsalainen heräsi ja astuessaan sängystä, ote lipesi. Kaatui suoraan rikkalapioon, joka upposi PERSEESEEN.
Kavuttuaan ylös, meni ruotsalainen pesemään hampaitaan. Hammasharja suussaan istui hän pöntön kannen päälle, jolle poikaystävä oli jättänyt oman harjansa, joka sitten upposikin syvälle PERSEESEEN.
Koko päivä oli muuten normaali ja sujui hyvin. Ongelmana joka käänteessä tuntuivat olevan esineet oudoissa paikoissa ja kaikenlainen tohelointi, joka saattoi ne tunkeutumaan ruotsalaisen PERSEESEEN.
Illalla ruotsalainen oli menossa viimein nukkumaan, mutta hermot olivat jo riekaleina. Viime töikseen otti hän tohvelin jalastaan ja laittoi sen hellästi tulpaksi PERSEESEEN.

2

879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • inhoava

      RAUTANYRKKI osaisit lopettaa sulla on vittu varmaan maailman tyhmimmät jutut sä oot sitä itsekin.

      • Ban

        Rautanyrkki on kuningas. Hälle pitäis avata ihan oma personalforum. Kaikki Rautanyrkin helmet saman katon alle!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2725
    2. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      215
      1129
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1121
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1035
    5. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1021
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      951
    7. 36
      926
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      914
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      883
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      837
    Aihe