Löytyykö mistään

Löytyykö videoa jäniksen suolistus/nylky operaatiosta?
7593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Enpä tiedä mutta eipä tuo hankalaa ole. Nypit vähän vatsalta karvoja pois ja puukolla pisto suoliston rajalle. Laitat etu ja keskisormen nahan ja suoliston väliin ja puukon terä sormien välissä viillät vatsan auki niin että suojaat sormilla vatsan puhkeamista ja saat käden sisään ja eikun suolet pois. Suoliston ja keuhkosydän yhdistelmän välissä on ne erotteleva kalvo jonka rikot sormilla painaen ja saat sitten nämäkin pois. Jänis vatsalleen valuttaen loput veret maahan ja eikun etiäppäin:)
Takajaloista lähtien vedät nahan pois tuppeen. Itselläni on puusta tehty kinnerpuu joka roikkuu varastossa ovipielessä. Tähän saa jäniksen kintereistään roikkumaan ja nylky onnistuu hyvin yksinään turhaan maassa pyörittelemättä.
Lihat otan heti irti luista säästäen huomattavasti tilaa pakstusta ajatellen. Takajalat, etulavat, sisä ja ulkofile ja muuta ei pienessä elukassa olekaan.
Sisäfile nyt on pieni lätyskä mutta ulkofile pitkä ulottuen takajalkojen kohdalta niskaan. Täyttä lihaa kun irroittaa vielä pintakalvon ja eikun paistinpannulle. On hyvvee:)
Joulun jatkoja!

Äänestä

Ennen avausta voipi myös painella alavatsaa, rakon tyhjentämiseksi.
Suolistuksen jälkeen murrat lonkan auki mahan puolelta, esim. puukon terällä kovaa vasten painaen. Longistus, ja voit poistaa virtsarakon ja peräsuolen.

Masikurinointia et tahtone saaliillesi.

Paperilla voipi vielä pyyhkiä veret pois ruumiin ontelosta.

Äänestä
  • Tapoja on monia ja käyhän se noinkin.

    Äänestä

Tuo oli ns. "amerikkalainen" nylkytapa, joka on sitä perinteistä nopeampi.

Äänestä

Helppoa kuin heinän teko, mutta tuo suolen poisto jäi vähän epäselväksi.
Niin että missä se tarkalleen ottaen on, ja miten se tapahtuu?

Mausteeksi ajattelin aivan muuta ko sitä ihteään.
Tästä ketjusta on monelle ALOITTELIALLE hyötyä, kaikki vinkit , neuvot ja niksit ovat tarpeen.
Kuvat ja videot on tervetulleita.

Äänestä

Niin, kun avaa vatsan ja poistaa sisällön, helposti lantion onteloon jää rakko ja suolen pätkä. Helpointa lie murtaa 'häpyluu' ja sitä kautta poistaa kyseiset osat. Samalla lähtee häntätupsu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


antti aloittelia kirjoitti:

Löytyykö videoa jäniksen suolistus/nylky operaatiosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu