Nyt on mielenrauha saatava. Viimeiset kuukautiset ovat alkaneet 3.12. Kun kuukautiset loppuivat alkoi todella kovat vatsakrampit (en saanut yöllä nukuttua). Ne kestivät noin viikon. Normaali lämpö minulla on 36.3. Ensin oli pitkään 36.5 ja nyt hypännyt moneksi päiväksi 36.8. Olen voinut muutaman kerran pahoin, toisella kerralla (eilen) tuli kyökkä ja pahoinvointi kesti sen jälkeen pari tuntia. Olen kokoajan tavattoman väsynyt, nukahdan hetkessä. Rinnat on aristanut, ei kokoajan kylläkään. Alavatsa kipuilee ja repii aina välillä.
Onko siis mahdollista että olen raskaaksi tullut marraskuun puolella vaikka kuukautiset tulivat 3.12? Tässä kuussa en ole voinut raskaaksi tulla. Kannattaako odottaa seuraavia menkkoja vai ravata hakemaan testi?
Helppiä!
toivotonta
1
171
Vastaukset
- ..............
Jos olet raskautunut ennen 3.12, ja noi oli valemenkat, testi näyttäisi kyllä nyt plussaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352156
- 841283
- 561258
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321172- 631151
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39864Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122749- 27694
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi20541