Joulun alla posti toi paketin. Avasin tuon aattona. Sieltä paljastui kirja: "Pyhäsalmen kaivos 1962-2012. On mieluisaa luettavaa. Kirjassa on paljon kuvia ja muistikuvia tapahtumista. Se kuvaa hyvinvoinnin kasvua ja työyhteisön kehitystä. Kirjassa oli monia kouluaikaisia kavereita ja tuttavia. Tuo johdatti muistelemaan aikoja kotiseudulla ja sen kehitystä.
Kuinka tärkeä on nykyisille ja tuleville polville, että löyytyy tietoa, millä tavoin yhteisö on aikojen saatossa kasvanut ja kehittynyt, että tunnistaa juuriaan.
Kiitos lahjasta.
MIELUISA LAHJA
Valmistunut
10
203
Vastaukset
Kirja on aina hyvä lahja ja varsinkin tuollainen historiikki.
- 20+13=33
Suus kii , paraskin lahjan antaja.
- job"kylä
Mene jo töihin siitä!!
- job"kylä
Höpö höpö töihin on mentävä,toisin kuin eräs ikijoutilas!!Oletko tehny muuten yhtään duunipäivää ja jos semmonen lapsus on käyny,niin moööoin?
- Häh ?
Ketähän mahtanet tarkoittaa ?
- job"kylä
Sori kirjoitusvirhe,mutta kun hyppii noi pyhätunnit jo silimille.
- voi eläö mä
job"kylä kirjoitti:
Sori kirjoitusvirhe,mutta kun hyppii noi pyhätunnit jo silimille.
ja eiku töihi!!!!!!!!!11111111
- häh
Oikein joutilas..
- alku # loppu
Kannattaa lukea pari aapista joutilaisuutta lopetellessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k302855Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761811Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190