maatalous ajot

ostin kittilästä peltoa.Ajelen sinne maaliskuussa ,vähän hangille tuhkaa kylvämään.
Pakulla tietty,eikä mikään lava-pötikkä(lc 150).viriteltiin vähän, et pääsee paremmin köyhistä ohi.
6136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ajattelitko myös peltipoliisin ottamia kuvia tänne todisteeksi laittaa?

Muuton emme tarinaasi usko :)

Äänestä
  • ootko kuullu navigaattorista,sai tietty verois senkin vähentää.tutkan paljastinta en arvannu laittaa.Kamera-autot ja siviili autot on pahempia.Eikä ne sakot niiin isot olis ettei maksaa jaksa, kun verosuunittelua harrastaa.

    Äänestä

  • turve elvis kirjoitti:

    ootko kuullu navigaattorista,sai tietty verois senkin vähentää.tutkan paljastinta en arvannu laittaa.Kamera-autot ja siviili autot on pahempia.Eikä ne sakot niiin isot olis ettei maksaa jaksa, kun verosuunittelua harrastaa.

    minun hieman epäillä tuota kykyäsi harjoittaa verosuunnittelua.

    Ainoa vähennys jonka olen voinut verosta tehdä kun invalidi vähennys nyt eläkkeellä ollessani.

    Empä muuten tuota navigaattoria olisi saanut ainakaan maatalouden verotuksessa tuotantokustannukseksi saada. Ammatti kalastajalla saattaisi onnistua :)

    Äänestä

Mieki ajelen perkele sadantonnin ratyorilla työvoimatoimiston ohitte. Iha ilekeyttänim

Äänestä
  • Mie oon sit köyhempi,ei ole kuin 98000 e. traktor ja sekkii vaan waltra.Epä-uskosil tiedoksi sen verran pittää harrastaa työn tekkoo ,et etäisyys mittarit navigaattorit sun muut kamppeet saa veroloihin.Se näät on sitä verosuunittelua .

    Äänestä

ne harrstuksethan ei maatalouteen sitten kuulukaan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turve-elvis kirjoitti:

ostin kittilästä peltoa.Ajelen sinne maaliskuussa ,vähän hangille tuhkaa kylvämään.
Pakulla tietty,eikä mikään lava-pötikkä(lc 150).viriteltiin vähän, et pääsee paremmin köyhistä ohi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu