Älytöntä heittää ilmoille monia miljoonia vaarallisia!
Miten voisi lopettaa?
Tässä juttua kuiteskin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013122617872325_uu.shtml
Ilotulitukset niin turhaa!
7
160
Vastaukset
- tienatkoot
Turhiahan ne mielestäni ovat. Selviän hyvin ilman tulituksiakin, mutta jokuhan niillä tienaa...
- ruotsinsuomalainen o
Minun puolesta saa kyllä lopettaa ilotulitukset....mutta mie oon jäävi sanomaan, ku ittellä on lapset suuria ja heistä oli mahtavaa katella ilotlituksia.
Siihen aikaan oli tietysti se eri ko nyt, kun on kaiken maailman pelit ja vehkeet, joten ehkä aivan vain pikkulasten vanhemmat ampuis noita.
Ehkä aikaihmiset keskenään vois lopettaan, tulishan siitäki jo vähän vähempi ilmaan käryä..
Päätämä me tämän palstan lukijat ettemme ammu ainoatakaan rakettia, oishan se jo alkuu. - dfghdrjd rjdfjdfjdj
Miten tuo suomalaislehden juttu vaikuttaa Ruotsissa? Meinaatko että täältä käsin aletaan vaatia ilotulitteiden lakkauttamista Suomessa vai mistä on kyse?
- mihin niitä tarttee
Samanlaista eikö tuo liene se platskuttelu täällä kuin Suomessakin. Minä pärjäisin kyllä vuoden vaihtumisen ilman mitään räiskettäkin. Itse en ole koskaan ostanut enkä sytyttänyt ensimmäistäkään rakettia.
- mindyourownbisness
Minusta taas ilotulitukset on todella mahtavia.
Kuin paraskin taidenäyttely josta saapi orkut. - mietykkään
Kukaan nuuka ei kestä ilotulituksia
- Anonyymi
Onpa ilotulituksetkin niin mukavia katsella!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1553901Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,893296SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.872682Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2722484Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392266Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1041928- 421019
- 95998
- 53879
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16830