onko minkälaisia kokemuksia?
twingosta
urpo
2684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meillä oli joskus joitakin Twingoja, eikä jäänyt oikein mitään pahaa hampaankoloon.
Moottori kannattaa olla se 16V jotta pysyy liikenteen mukana. Sisämelu ja viimeistely vähän kuten mummon vanhassa välikoppa Eskossa.
Oikealla huumorimielellä ajaa asiansa, kait jokainen suunnilleen tietää mihin on ryhtymässä Twingoa ostaessaan.
Itselläni oli vm -00, 16V Privilege ja ajelin sillä uudesta alkaen noin 20 tkm. Ainoa vika oli käynnistyksenesto, joka ei aina lähtenyt heti pois päältä -> joutui vääntämään avainta virtalukossa joskun useamman kerran.
Tiloiltaan ihmeen iso, takapenkki kahdelle, mutta jalkatilat siellä paremmat kuin monessa Meganen kokoluokan autossa.
Yksi meillä meni lunastukseen, kun koivu tuli yllättäen eteen. Airbägi ei lauennut vaikka koivu tuli konehuoneen puolelle, mutta kuskille ei mitään mainittavia kolhuja.
Meillä on kakkosena tollanen -96 Twingo Benetton rättikatolla. Se on vielä sillä vanhalla 40kW koneella, mutta tehot riittää ihan hyvin kaupunkipyöritykseen. Vikoja ei juurikaan ole ollut ja kattokin on jopa ihan tiivis vieläkin.