3 vuotta olen blogia nyt kirjoittanut, ja suoraan sanottuna hirveä kateellisuus kun kaveri on kirjoittanut alle vuoden ja hänellä on noin kaksi ja puoli sataa lukijaa ja minulla 20... En saa edes houkuttumeksi mitään yhteistyökumppaneita noin surkeilla katsojaluvuilla ja lukijamäärällä, kun kaverillaniin lähti nousuun ensimmäisen yhteistyön kautta. Aina kommentoidaan miten kovasti on blogin eteen nähty vaivaa, kun koulussa hän sanoo että sutaisee banneriin vain tekstin niin siinä se, ja miten kommentteja sataa vaikka hän kysyy MINULTA aina ideoita.... Miksi voi olla näin epäreilua? Kuvani ovat laadukkaita, ulkoasu siisti ja hyvin tuskalla aikaansaatu sekä teksti kirosanoista ja kirjoitusvirheistä puhdas, silti mielestäni ihan kekseliäs ja viihdyttävää luettavaa. Vaikka mihin linkkaa niin ikinä ei lukijoita tule... Tilanne on alkanut lähiaikoina ahdistamaan niin paljon, että yöunet ja hermot menee kun kaveri lesoaa lukijoillaan ja ilmaisilla tavaroillaan yhteistyökumppaneilta. Auttakaa joku jotenkin tässä asiassa!
Vaikka kuinka pyrin olemaan mukava, katkeroitumaton ja hyvä ihminen niin tämä asia saa kyllä veren kiehumaan. Olen yrittänyt olla terveellisesti erilainen, niin kuin olemalla oma itseni, mutta ilmeisesti nykymaailmassa ei pärjää jos ei mene massan mukana ja postaa vain kuvia omista asuistaan ja naamastaan.
3 vuotta blogia kirjoittanut, silti kehnosti lukijoita?
3
159
Vastaukset
Lukija- ja kommenttikateus ovat tuttuja minullekin. Omaa blogiani olen pitänyt jo vuosia (tosin hostaajien kaatumisen takia parissa osoitteessa) ja kävijämäärä on vakiintunut noin 200 uniikkiin kuukaudessa. Monissa höttöblogeissa vastaava kävijämäärä saavutetaan jo tunnissa... Tuntuu, että olen antanut blogille kaiken mihin pystyn, mutta silti lukijat ovat kadoksissa. Toisaalta blogini aihe on varsin marginaalinen.
Miksi toiset blogit saavat suosiota ja toiset eivät? Vaikea kysymys. Tuurilla on varmasti osuutensa, samoin laadulla ja markkinoinnilla. Tietenkin, jos tahtoo massoista lukijoita, aiheiden pitäisi kiehtoa massoja.
En kyllä itse pidä yhteistyökumppaneita mitenkään menestyksekkään blogin tunnusmerkkeinä. Sitoutumattomuudella on ainakin minusta oma arvonsa.- -ipsukka-
Linkkaa blogisi, niin voin sen avulla kertoa mitä voisit mielestäni blogissa parantaa ! :)
- Maiju Karoliina
Olen kirjoittanut blogia 2 vuotta ja ilmoitin kaikille että blogin osoite vaihtuu, mutta yksi lukija liittyi uuteen. Tämä ärsyttää toden teolla.
http://lukkaripesisblogi.blogspot.com
Voin ryhtyä blogisi lukijaksi, jos liityt minun . yhteistyökin kävisi :)
http://blogger.suntuubi.com
tuolla taas voi mainostaa omaa blogiaan ja keskustella muiden bloggaajien kanssa :3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911097
- 125876
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103835"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276657- 70595
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73573Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist33483