Uusi Evankeliumi on julkaistu.

uuteen aika kauteen

" Ja minä näin keski taivaalla erään toisen Enkelin, jonka kirkkaudesta taivas valkeni ja hänellä oli kädessään Iankaikkinen Evankeliumi, julistettavaksi kaikille kansoille".
Tämä uusi Iankaikkinen Evankeliumi o jeesuksen Evankeliumin jälkenen Evankeliumi, kuten todistuksen maaja sen ilmoittaa ( Todistuksen maja on Raamattu)

http://hoshanii-taivasuutiset.blogspot.fi/

2

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikea evankeliumi

      Ilm 14:6-7

      6 Ja minä näin lentävän keskitaivaalla erään toisen enkelin, jolla oli iankaikkinen evankeliumi julistettavana maan päällä asuvaisille, kaikille kansanheimoille ja sukukunnille ja kielille ja kansoille.

      7 Ja hän sanoi suurella äänellä: "Peljätkää Jumalaa ja antakaa hänelle kunnia, sillä hänen tuomionsa hetki on tullut, ja kumartakaa häntä, joka on tehnyt taivaan ja maan ja meren ja vetten lähteet"

    • tiedeote 2013.12.27.

      Taivasuutiset tänään.

      On alkanut uusi aikakausi, kaiken sen tapahtuman jälkeen, joka edellä ollut on, olen päättänyt jättää armon Enkelin virkani aikaisemmalle minälleni. Aikaisempi minäni on nimeltään Armonnee ja suurin armon osoittajana ollut aiemmin ja nytkin on. Hän on totinen Luoja aiemmalta ajaltaan. Työ- tehtävänään on ollut ja on armon osoittaminen, niille jotka armoa pyytävät, syystään saadakseen armon oikeaan aikaan. Tullakseen armahdetuiksi elämänsä vaivoista, kuten synti elämästään ja sairaudestaan, olkoon ne sitten henkisiä tai fyysisiä vammoja ja niin edelleen.
      Olkaa aina rukoilevaiset, niin teidän rauhanne on suuri.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      330
      9219
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      84
      5731
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      341
      5270
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      81
      3686
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3122
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      66
      2693
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      65
      2650
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2452
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2388
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2356
    Aihe