Eli onko hurghadassa mahdollista ostaa ilman henkkareita esim. bacardi breezereit? Lähden matkaan hiihtolomala ja ois kiinnostava tietää. Onko mitää turisti rantabaarei mis vois käyä juomas drinksut tai jotai vastaavaa?
Haluaisin ostaa kevyitä alkoholijuomia
7
184
Vastaukset
- Salla854
varmaankin löytyy:)
- 28x...
Jahas, täällä Gambia- palstalla sitten oikein suositaan ja suositellaan ala- ikäisten alkoholinostoa ja ryyppäämistä. Sitten kysymys ja vastaus on oikein peukutettu niinkuin se olisi erinomaisen suositeltava tapa.
Minkälaisia ihmisiä tällä palstalla oikein on minkälainen on heidän moraalinsa?
Alan pikkuhiljaa uskoa myös kaikkia korviinikantautuneita alaikäisten poikien hyväksikäyttöä seksuaalisesti. Tätä tapahtuu iäkkäimpien naisihmisten toimesta
rahaa ja lahjoja vastaan. - 28x...
28x... kirjoitti:
Jahas, täällä Gambia- palstalla sitten oikein suositaan ja suositellaan ala- ikäisten alkoholinostoa ja ryyppäämistä. Sitten kysymys ja vastaus on oikein peukutettu niinkuin se olisi erinomaisen suositeltava tapa.
Minkälaisia ihmisiä tällä palstalla oikein on minkälainen on heidän moraalinsa?
Alan pikkuhiljaa uskoa myös kaikkia korviinikantautuneita alaikäisten poikien hyväksikäyttöä seksuaalisesti. Tätä tapahtuu iäkkäimpien naisihmisten toimesta
rahaa ja lahjoja vastaan.Perskales!, olin väärällä osastolla. Tottakai Hurghadassa saa alaikäiset juoda viinaa niinpaljon kuin haluavat. Se on jopa suositeltavaa.
Anteeksi kovasti tämä häiriö!!?
- Blandaa
Osta kunnon vodkaa/rommia ja kokista ja turetta limeä, niin kyllä se siitä.
-tarjoa naapureillekin.- 28x...
Minä olen nyt niin hyvällä tuulella kun vielä näen tämänkin Uuden vuoden. Muistan kyllä kun omat nuorimmat tyttäreni olivat tuossa lain rajamailla. Kävimme paljon ulkomailla joissa lait ja käytännöt olivat toiset.
Kyllä Bacardi briitserit (oik. kirj. ei tark) ovat parasta nuorisojuomaa mitä maan päällä on. Vaikutus vaimea ja valvonta helppoa.
Pyydän aloittajalta anteeksi töykeää kielenkäyttöäni. Muistelen tässä nuoruusvuosiani milloin ei ollut kukaan neuvoja antamassa. Olin sitten saanut rahaa niin paljon että olin saanut hakumiehen hakemaan 2 ploa Koskenkorvaa. Olin juuri ja juuri 15. No piru vie enhän minä edes tiennyt paljonko viinaa pitää yleensä juoda? Vedin siinä sen ekan pullon suunnilleen muutamalla huikalla. Toiset vieressä ihastelivat. Vähän jo tuntui kun toista korkkailin. En paljoa enää toisesta potusta muista kuin sen että tie nousi aina vastaan. En tuntenut kaatuvani. Olimme jotain prätkäajoja katsomassa Vantaalla. Siskoni vetivät minut ylös jostain kura- ojasta johon olin turvalleni tipahtanut.
Systerit saivat raahattua minut himaan jossa äidin avustuksella olivat minut riisuneet, pesseet ja laittaneet nukkumaan. Olin toisestakin pullosta juonut yli puolet.
Aamulla isä kysyi että onko krapula? Ei sen ikäisenä sellaista ole kun ei tiedä mikä se on?. Faija sanoi vain että on juonut 30 vuotta viinaa ja rintamallakin oli pirtua ollut mutta ei ollut koskaan noin humalassa kuin minä eilen. Mitäs siihen nyt on lisäämistä. Olin aika hiljaa siinä sitten vaan....
Ensimmäisiä ryyppyjä otin jotain 11 vee...
Olen nyt kai dokaillut kohta 50 vee. Hauskaa on ollut en voine kieltää. Mutta se on aiheuttanut myös sellaisia takaisinpotkuja että jos ryhdyn niitä miettimään niin itku tulee...
Aivan oikeasti en voi juomista suositella kenellekään. Se on vienyt minut kaikkien kartanoiden läpi missä tajunnanlaajentajien avustamana olen ajanut kurpitsavaunuilla taikasienien läpi. Kuitenkin olen viettänyt hienon ja jopa varakkaan elämän. Elämäni on ollut aivan upea. Mutta monta hetkeä vaihtaisin pois. En usko että täydellistä elämää onkaan? Olisiko se edes silloin enää sitä?
Toivotan kaikille matkailijoille hienoja matkoja maailmalle; mitä minä hölötän ovat usein totta toinen puoli, toinen hieman leikinlaskua, kokonaan valetta ei ikinä....
Hauskaa Uutta vuotta kaikille! Höpötellään taas!
- Marketta.
saako Hurgiksessa kuinka hyvin patukkaa tällainen porsaannäköinen ketjupolttajaluuska työmaabunkkeri/traktorisaandaleissaan ja kasarituulipuvussaan?
- 28x...
Kaikki jos olisivat kirjallisesti noin taitavia ulosannissaan kuin tämä rakastettava Markettamme niin paikkamme maailmassa olisi paljon helpompi elellä.
Kysymykseesi voinen vastata että kyllähän jotkut siellä possuihin ja lampaisiinkin...
lehmiä varten tietenkin pitää olla rakennettu telineet. Ja kuolleita akkoja varten on kivipaadet. Siinä kai nyt on aivan sama mitä akalla on jalassa tai yleensäkään päällään. Kunhan on helposti ylöskäärittävä.Se mekko siis. Jalassa on on Niket ni kantsuu ottaa veke ja antaa jollekin elävälle vosulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1543494Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843006Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva772495Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442389Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?562305Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,202295Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1162254Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522175Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville331731Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121686