O: Mummonmökki/ pienitila

Omavaraiseksi

Etsin myytävää mummonmökkiä jossa olisi myös maata sen verran, että voisi laittaa aika ison hyötykasvipuutarhan. Metsää polttopuulla myös toiveena.
Koko maa Kajaanin alapuolelta sopii sijainniksi.
Hinta: 0- 65,000

9

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnea meille!

      Samalla asialla, mutta vähemmin varoin.

    • garlo

      Tervehdys.

      Olisi tila Paisuan suunnalta (matkaa 120km Kajaanista) lammen rannalla, jos kiinnostaa.

      Rakennuksille ei hintaa enää kannata määrittää (paisti sauna- rakennus), vaan rauhalliselle noin 1,8ha tontille.

    • Omakoti58

      Heinävedellä olisi kaverilla myytävänä rauhallisella paikalla hyvän kulkuyhdeyden päässä Omakoti talo Lisätietoa [email protected]

    • Kiinnostaa kyllä

      Olisitteko ystävällisiä ja kertoisitte hiukan enemmän myytävistä kohteista.
      Hintapyyntökin olisi hyvä tietää.
      Kiitos!

    • Huippu paikka

      No meilläkin saattaisi olla myytävänä itä-suomessa ,vesistöjen äärellä 30km kaupunkiin.

      Taloa pidetty kesämökkinä (kakkosasunto) 1987 aivan70m lammen rannalta harjulla.(vesistöjä useita)lammelta pääsee kolmelle järvelle,lisäksi koskia jne...

      Kunnallisvesi ja viemäri,kylällä 200m päässä kioski joka auki joka päivä yö myöhään,tästä kioskista sitten saa oluet ,tupakat,makkarat ,syömiset jne...lisäksi majoituspalvelua suurillle ryhmille jos sattuu olemaan esim:juhlat,lisäksi kylätoimikunnan tilat ja punttisali nykylaitteineen.

      Erämaakylä palveluineen,lisäksi kylällä 70m talosta katuvalot sekä tärkeä keli kamera,näkee kelinkin toiselta puolelta suomea.

      Hiihtoladut ja moottorikelkka reitti vierellä,valaistut ladut,mönkijöille huippureiti,samoin kun kalastjan paratiisi kun kosket ja laavut on ihan vieressä,luonto ihmisen unelma.

      On pikitie suoraan pihaan ja hyvä onkin.Paikka pohjois-karjala.talo melko siisti maalattu huoltomaalaus 2012,on kellari,varastoja 2 kpl,autotalli,puuliiteri,leivin uuni takka.pieni siro talopaketti.Pihaalue järeitä mäntyjä ja marjapensaat ,mansikkamaa,perunamaa.

      Tälläisen hinta olisi 70000e rahana jotain vaihdossa.

      Kyseessä pala kauneinta pohjois-karjalaa missä viihtyy myös naiset ja lapset.
      Alue on koko suomen mittakaavassa historiallinen,kunnostetut juoksuhaudat sekä korsut,alueella kesäisin ulkomaalaisia turisteja samoilemassa.

      Lyhyet matkat lakkaan mm: patvinsuo ja suomun erämaajärvi ,ja marjamaat ympärillä.

      On kuin lapissa olisit maisemanpuitteissa,mutta puita on enemmän,oma inarikin on vieressä.(inari on kylä).

      Jos kiinostuit niin paahan tähän viestiä,en siis tyrkytä mutta kerroin että saatetaan myydä.

    • Paluuko?

      Taitaapi olla tuttuja tanhuja tuo Lieksan seutu? Täytyy pitää muistissa, jos vaikka kesällä lomalla piipahtais. Vaikutatko sinäkin ken ties " päätoimisesti" etelän suunnalla?

    • Tässäpä tämä

      Hei, meillä olisi juurikin toiveitasi vastaava pieni talo ja n.2ha tontti Pyhäjärvellä. Tontilla marjapensaita ja pari omenapuun tainta. Itse olemme pitäneetkin pientä kasvimaata, mutta isommankin pystyy hyvin laittamaan. Paikka on n.3km kesustasta erittäin rauhallisessa ympäristössä metsän keskellä. Hp. 65000
      Ilmoittelehan, jos kiinnostuit!

    • illati

      hei mummon mökki on myynnissä enkä pyydä kuin 50,000-40,000 Sielä on olut perunamaa marjapensaita omenaouita,polttopuutkin saa omalta tontilta.mnsikkamaakin oli Alinperin talviasuttava hirsimökki.Puulämmitys hella leivinuuni myös sähköt vesi tulee keuttiöön oma kaivo josta sauna ja kasteluvesi Paikkakunta elimäki-kouvola

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3673
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2334
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1925
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      19
      1679
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1659
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1578
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1437
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      84
      1398
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1379
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      89
      1262
    Aihe