Neitsyys

Mikä siinä neitsyyden menettämisessä on niin ihmeellistä? Immenkalvo voi puhjeta vaikka tampoonia käyttäessä. Ei se muuta sinua millään tavalla eikä sitä huomaa oletko neitsyt. en tajua miksi monet haluaa "sen tietyn" vievän neitsyytensä ja jätkät on niin himona siitä, saavatko viedä jonkun tytön neitsyyden. En tajua sitä, miksi se on niin ihmeellistä? Mitä sitten kun se viedään? Ei se sen kummempaa niin miksi sitä pitää valikoida, kuka on se ensimmäinen?
11587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sen kyllä huomaa jos tyttö on neitsyt ja ei immenkalvo ole puhjennut.
Se tuntuu ku se ottaa vastaan siellä sisällä.
Olet ensimmäinen joka pääsee hänen pyhimpää ja salatuimpaan paikkaan, eikö se nostata yhtään tunteita?
Ehkä se ei ole vaan sun juttu.

Äänestä

Joo, ehkä sen tuntee, mutta sen voi puhjeta ilman seksiäkin. Hah, ehkä rupean huijaamaan kaikkia, että olen vielä neitsyt, jos se teille pojille on niin ihmeellistä. Ette te sitä huomaa. ;)

Äänestä
  • Nyt taisit unohtaa että makuja on monia ja vanhemmat pojat eivät halua neitsyitä, koska heidän kanssaan pitäisi olla varovaisempi. Jos vaikka baarista pokaa jonku muijan nii mieluummin kokenut ku neitsyt.

    Äänestä

Okei. Sinäpä sen tiedät. Minulla ei ole kokemusta paljoakaan "näistä hommista".

Äänestä

No mua ainaki pelottaa et neitsyyden menettäminen sattuu hirveesti :/
Toivon todella että tyyppi jonka kans teen sen niin osaa ottaa varovasti.
Mut ei viä mitään kiirettä, pelottaa silti jo etukäteen!

Äänestä

Exä heti suhteen alussa kysy oonko koskaan harrastanu seksiä, en ollu ja kuulin et se oli leijunu sillä kavereillekki että saa viedä multa viel neitsyyden. No päästiin seksiin ja se hämmenty kun kerroin et sori, tamppooni rikko immenkalvon :D

Äänestä

Immenkalvon puhkeaminen ei satu. Verta tulee, mutta ei koske. Minä en edes huomannut sitä. :D Että ei tarvitse pelätä että neitsyyden menettäminen sattuu. Tietysti on hyvä jos mies ei olekaan kovin kovakourainen. :P

Äänestä
  • Et voi mennä sanomaan, ettei se satu. Tämä(kin) on yksilöllinen asia; jotakuta sattuu aivan sietämättömästi, jotain toista, kuten itseäsi, ei satu lainkaan. Joillain hyvin harvoilla ei edes ole koko immenkalvoa.

    Äänestä

Immenkalvo ei ole mikään ilmapallo joka menee rikki kun panee ekan kerran. Voi vahingoitua muutenkin ...

Väestöliitto:
Sisempien häpyhuulten välissä, hiukan emättimen aukon sisäpuolella on immenkalvo. Sen keskeltä avautuu emättimen aukko. Virtsaputken aukko sijaitsee samoin sisempien häpyhuulten välissä emättimen aukon yläpuolella.
Immenkalvo on rengasmainen ohut sidekudospoimu, jonka tarkoituksena on suojata emätintä. Tytön kasvaessa immenkalvo venyy ja suurenee niin, että yhdynnät ovat mahdollisia, ja siten myös lasten saaminen mahdollistuu.
Immenkalvo voi luonnostaan olla niin väljä, että sitä on vaikea edes huomata. Toisilla immenkalvon keskelle jäävä aukko on taas huomattavasti pienempi. Ensimmäisessä yhdynnässä tämä kalvo löystyy, venyy ja antaa myöten.
Pääsääntöisesti immenkalvon venymisen pitäisi tapahtua niin hellävaraisesti, ettei se pääse repeämään. Joskus ensimmäisen yhdynnän yhteydessä voi myös tapahtua repeämistä ja verenvuotoa. Joillakin immenkalvon venyminen ei satu lainkaan, toisilla se voi tuntua kivuliaalta. Siksi ensimmäinen yhdyntä on aloitettava hellävaraisesti ja hitaasti; ennen yhdyntää on varmistuttava siitä, että lantiopohjan lihaksisto on rentoutunut.

Äänestä

En nyt vasta sun kysymykseen, mut kommentoin noihin edellisii vastauksiin. Joo eli siis... Kun ekan kerran olin yhdynnässä. Tai no... Kun oltiin suunniteltu kaverinkaa, et tehään sitä niin sehän laukes heti ku näki mut alastin. No toiselma kerralla, toisen tyypin kanssa päästiin siihen ku se oli työntässä elintään mun sisälle. Se sattu ihan VITUSTI. mun reikä on tosi pieni ja sit ku se immenkalvo puhkes. Hyi. Mutta päätin, että saa työntää silti. Heille tää oli iso juttu, vikalle tietenki isompi. Eka poika oli 13, toinen 14 ja puol. Sillon olin 12 ja puoli. Nyt olen kohta 13.

Äänestä
  • Saanks mäki tulla koittaaaa o: oon 16w kokenut

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neitsy kirjoitti:

Mikä siinä neitsyyden menettämisessä on niin ihmeellistä? Immenkalvo voi puhjeta vaikka tampoonia käyttäessä. Ei se muuta sinua millään tavalla eikä sitä huomaa oletko neitsyt. en tajua miksi monet haluaa "sen tietyn" vievän neitsyytensä ja jätkät on niin himona siitä, saavatko viedä jonkun tytön neitsyyden. En tajua sitä, miksi se on niin ihmeellistä? Mitä sitten kun se viedään? Ei se sen kummempaa niin miksi sitä pitää valikoida, kuka on se ensimmäinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu