Yksin reilaamaan

tohveli

Hei, olen 15 vuotias tyttö (täytän keväällä 16) ja olen ihan täysin innostunut tosta interreilaamisesta. Ikinä en ole sitä kokeillut enkä muutenkaan hirveästi matkustellut ja kesät tuppaavat kulumaan aina vain tietokoneen ääressä ja töissä ja nyt haluaisin saada elämässäni tehtyä jotain josta olen jo niin kauan unelmoinut. Ongelmana vain on se että mun kaverit ovat tosi tylsiä eikä viitti ees vakavissaan harkita mitään matkustelua tai jotain muuta erilaista kun kaupungilla ja kaupoissa hillumista. Eli siis onko mitään järkeä lähteä yksin reilaamaan? Pärjääkö reissussa yksin ja tutustuuko matkan aikana uusiin ihmisiin? Entä oletteko te joskus saaneet mälsät ystävänne innostumaan jostakin tämän tapaisesta? Jos niin miten?

Kiitos jo etukäteen! :)

1

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kliktä

      Jos joku ei itse ole innostunut reilaamaan, on sellaisen kanssa kauheaa matkustaa. Kitisee ja valittaa vaan koko ajan. Koeta löytää reissuhenkisiä kavereita.
      PS Onneksi olkoon, jos sulla on kesätöitä (eli omaa rahaa) 15-vuotiaana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      187
      11458
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5459
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2727
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2375
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1851
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1815
    7. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1604
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      41
      1460
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1426
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      38
      1387
    Aihe