Vastatkaapa mihet ja pojat tähän että minkä kokoset rinnat naisella pitää olla?
Jätkät!!Paras tissien koko..?
Crista
427211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
riippuu naisen koosta. 170 pitkä nainen C-kuppi. C-kuppi käy kaikille
Olen samaa mieltä että C-kuppi on just sopiva, A-kuppi on taas liian pieni B hävintään.
Makuja on monia. Toiset tykkää isoista ja toiset pienistä. Ja jotkut siltä väliltä. Todellisuudessa sinunkin kannattaisi keskittyä ihan muihin asioihin, kuin tissiesi kokoon.
Onpa tässä törmätty kaikenlaisiin..koko ei mielestäni ratkaise..siltikin terhakat on kivat..rinnat ei ratkaise seksissä,vaan kokonaisuus..suurentamaan ei kannata lähteä muodin vuoksi.
niiden olisi hyvä olla sopivat, miettikää hieman ennen kuin esitätte tuollasia kysymyksiä muuta en voi sanoa kuin järki käteen
onhan ne kiihotavat jos pursuu paidan läpi=)mutta semmoset mitä mahtuu käteen on sopivat=)
C on aikas hyvä mutta kyllä B kin käy!
Mieluummin tietenkin C ;)
Niin, kiinnostaisi tietää minkä ikäiset miehet sanoivat mitä.
Vähintään c tai d cup ja mittarintojen alta maksimissaan noin 80cm.
Se on niin että C-kuppi on paras mut kyl B on kans ihan kohtuu.
semmoset mukavan kokoset eli sommonen b.. en pahastuis jos ois isommat... mut ei sillä koolla oo nii paljoo välii.. kuha on ees jotaki..
Crista hei,
... nyt menee ihan pieleen: ei se ole kokojuttu, todellakaan. JOkainen poika/mies joka rinnoista tai naisen ihanasta kropasta mitään tajuaa tietää, että se on rintojen ryhti ja kiinteys mika on se namein juttu... ;)
AA-minimunkit voi olla ihan yhtä herkut kuin C:t tai mitkä vaan D:t - jos on vaan ryhtiä. :) Sitä saa liikunnalla, pysyy käsivarret kiinteinä samalla jumpalla... ;)
Jumppaa sinä vaan kyrpäsi kauniiksi ja kiinteäksi ettei sojota vinoon ja vältä kovakouraista runkkaamista ettei esinahkasi lörpisty ja ole yhdynnässä tiellä vieden naiseltasi kaiken tunnon aktin aikana.
En ymmärrä miksi toisten keho ja varsinkin naisten rinnoista on tehty jatkuvan analyysin vertailun ja seksikkyyden mittari. Jokainen on kaunis ja seksikäs sellaisenaan.
Nämä arvostelijat pitävät oikeutettuna lokeroida leimat kertoa mieltymyksiään ja samassa kommentissa sanovat ettei hissillä ole mitään väliä ja lista perään kaikista vaatimuksista.
Voi sitten ihan itseltään kysyä miksi sai puolison epävarmaksi.
A-kupin rinnat suurilla nännipihoilla ja nöpöttävillä nänneillä :) :)
FF!
Mun mielest ehk paras koko on sellanen b. C-kuppi on kyl vieläki parempi jos tissit on sillonki ryhdikkäät ja kiinteet.
Mut ei sil nyt yleensä oo nii välii et mikä koko on.
on mielestäni parhaimmat. Mutta tämä riippuu siitä minkälaisessa rungossa tissit ovat kiinni. A-kuppi voi olla nätti ja seksikäs. Se ei aina ole koosta kiinni...
Ja hyvä kun sai vähän erilaisia mielipiteitä.
siis sehän on ihan sama et minkälaiset ne on!! mut kivahan semmosii pienii ja kiinteitä on kattella ;)
mitä sä tollasia kyselet!! et sä niitä tissiäs saa isoimmiks vaikka kuinka kyselisit täälä!
SEMI
Onhan se niin että kyllä naisella kunnon tissit pitää olla C-kuppi ois niinku paras tosin D on kyl hyvä kans!!!
c tai b
A tai B
ja kyllä miehilläkin pitäisi ainakin vähintään olla 30 cm muna. Mutta kyllä 25 cm kelpaa myös!
Sellaiset niinkuin Keira Knightleyllä http://adf.ly/1npUz
(170cm tai enemmän)Pitkä nainen = D kuppi
(alle 170cm pitkä) Lyhyt nainen = C kuppi
Aika vaikea kysymys, lienet nuori ja rintasi kasvaa vielä jotenkin, sitä kokoa ei voi päättää itse. Siihen vaikuttaa sukusi geenit ja siellä voi olla pieniä tai suuri rintaisia.
Ehkä vain kannattaa odottaa ja näkee sitten itse miksi muuttuu, jokainen voi toivoa joo C, mutta sille ei voi mitään jos saakin pienemmät tai voi saada olkamalliset :D Sillä rintamalla on mahiksia moneksi. Toivotaan että saat sopivat, ei liian pieniä tai liian suuria, suuret on iso taakka ne voi painaa 5kg kappale, kuten äidilläni oli.
Siksi onkin törkeää ja ala arvoista laittaa synnynnäisiä geneettisiä ominaisuuksia paremmuusjärjestykseen saaden naiset tuntemaan että he ovat lähtökohtaisesti väärän kokoisia näköisiä muotoisia ym... väärän naisilla rannoilla varustettuja yksilöitä.
Samanlainen parjaaminen kun aloitettaisiin miesten kivespussien koosta muodosta väristä ja kyrvän rakenteesta niin mikä olis lopputulema? Kysyn vaan?
ympärysmitta 65, 70 tai 75 ja kuppikoko D:stä K:hon, esim. jotku 70H ois tosi hyvät http://2.bp.blogspot.com/-8FjfcM-t5Is/VMklMawd-DI/AAAAAAAAAgw/P4qsMKHxI1E/s1600/_1260065.JPG
Eiks kenenkää mielest E oo hyvä ; ( :D
Mikä ympärysmitta? Eihän tuo pelkkä E-kirjain paljoa vielä kerro...
85E
Hei Tyttö16v. Ethän suutu, mutta on aika iso ympärysmitta 16-vuotiaalle. Oletko varma ettei oikea koko olisi esim. 80F tai 75G? Oletko kokeillut ja huolellisesti sovittanut? Tiesithän että iän myötä yleensä isonnetaan kuppikokoa eikä automaattisesti ympärystä niin että kuppi pysyy samana?
Eli ei niin että "mulla on aina ollut B-kuppi, aloitin 65B:stä ja nyt olen 90B", vaan "aloitin 65B:stä ja nyt 65F". Tietysti saattaa ympärysmitan tarve vähän kasvaa mutta liian moni pitää väärää kokoa, yleensä liian isoa ympärystä ja liian pientä kuppikokoa.
Sinällään 85E on täyteläinen koko, olisi erittäin mukavaa tutustua niihin :)
Lukekaas siitä vähän sivistystä...
http://branightmares.blogspot.fi/2012/02/miten-isot-rinnat-ovat-isot-whats-big.html
Ihanku tyttöi kiinnostais välil enemmän se rintojen koko.....
Hieman ketunnenätissit. Ja isoon pojan käteen sopivat, pienet rinnat.
kelpaako kellekkään urheilevan naisen kiinteät A70?
B
Koska hyvän maun raja
Parhaat on luokkaa B- ja siten että on kiinteät. Voi olla hyvin ilman rintsikoita tai vain kevyt huivi päällä. B koko on kuitenkin jo siinäkin mielessä kivat että naidessa heiluu kivasti ja niitä on mukava imeskellä. Toki tissien väliin naiminen ei onnistu mutta spermat voi heittää rinnoille.
Rouvalla koko luokkaa D suht hoikassa vartalossa. Näyttää isoilta ja on ns tyrkyllä koko ajan, ilman rintsikoita hän ei juuri ole, joskus kesällä ettei hiosta mutta sitten loistaa nännit läpi kun nekin on reilun kokoiset. Mukavahan niitä on puristella ja imeä mutta rouvan kannalta pari pykälää pienemmät olis varmaan helpommat elää.