Lanta Resort : Koh Lanta

Rakennustyömaa??!!!

Onko kukaan hotellissa ollut tietoinen jostain rakennus touhusta joka hotellilla on??? Luin että sellasta olis meneillään. Ollaan helmikuussa menossa pariks viikoks hotelliin ja nyt mietityttää mihin rakennustyömaalle joudutaan.

6

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ????

      Eikö kukaan oo menossa tai ollut tuossa hotellissa että osaisi vastata????

      • lomalainen

        Ollaa just tällä hetkellä ja rakentavat bungaloveja lisää. Ajoittain sirkkeli laulaa mutta ei muuten mitenkää häiritsevää. Rakennus työmaa ei koske itse päärakennusta vaan rantaan rakennettavia mökkejä. Sanovat että on tammikuussa valmis.


      • Pian mekin siellä
        lomalainen kirjoitti:

        Ollaa just tällä hetkellä ja rakentavat bungaloveja lisää. Ajoittain sirkkeli laulaa mutta ei muuten mitenkää häiritsevää. Rakennus työmaa ei koske itse päärakennusta vaan rantaan rakennettavia mökkejä. Sanovat että on tammikuussa valmis.

        Miltä hotelli muuten vaikuttaa?? Ootteko olleet tyytyväisiä? Mukavaa lomaa teille sinne ja kiitos vastauksestasi :)


    • Hyvä paikka

      Hotellissa olleeni voin sanoa että on mukava paikka.
      Meillä oli huoneisto päärakennuksessa josta suoraan käynti uima-altaaseen :)
      Rannalla olevat ravintolat olivat huippuja niin päivisin kuin iltaisin.

      Jos tykkää snorklaamisesta niin Long beachin pohjoispäädyssä on kiviä/kallioita joiden luota näkee kaloja hienosti :)

      Mukavaa matkaa :)

    • Lantafanfan

      Pari viikkoa sitten käveltiin hotellialueen läpi tieltä rantaan. Itse hotellilla ja allasalueella ei tiennyt työmaasta mitään, rannan lähellä bungalowalueella oli täysi tohina päällä. Tuskin on valmista vielä tammikuussa, sen verran olivat rakennukset vaiheessa. Myös rannan päädyssä oleva baari oli suljettu.

    • Joskusuudestaan

      Jos majoitutte bungaloweihin niin päivisin voi kuulua raksa ääniä mutta sen ei kyllä pitäis haittaa yhtään teidän lomaa. Eri asia jos niitä iltaisin/öisin tehtäisiin.
      Se jos se oman hotskun rantabaari on kiinni ei haittaa mitään koska tosiaan siitä vasemmalle about 50m alkaa rantaravintoloiden rivistö josta saa mahtavan hyviä ruokia (ja halpoja:)) niin päivisin kuin myös iltaisin.

      Ei muuta kuin hyvää reissuja :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      31
      11210
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      56
      8893
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5435
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3724
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3628
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3584
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3318
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      58
      2641
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      70
      2353
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      31
      1882
    Aihe