lapsiperhe omakotitalossa

???

Onko bokseri turvallinen valinta lapsiperheen koiraksi? Millainen on muita koiria kohtaan?

3

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haasteita riittää

      En ottais,kaverilla oli ,sitten anto pois,kun ei onnistunut,Liian sählä,näykki vieraat ,koheltaa niin että pikkuväki jää jalkoihin,tai muuten vaan kolhiintuu.
      Kaverin koira ei sietänyt vieraita uroksia alkuunkaan,tuijotteli jo kauempaa,ja sitten alko rähinä.Oli remmirähjä.Jos haluat haasteita,hankaluutta,vaarallisia tilanteita,ota sitten.Voihan se hyvinkin mennä,mutta kannattaa varautua pahempaan,ettei sitten ylläty,ja koira joudu kiertoon sen takia ettei varautunut.

    • sadden

      En suosittele ko, rotua kenellekkään. Paljon ennenaikaisia lopettamisia ja kuolemia johtuen erinäisistä sydän.selkä,lonkka, epilepsia vioista, lisäksi hengitysongelmia ilmenee.. Kun koirasta tulee tarpeeksi sairas niin arki vaikeutuu ja koira muuttuu jopa vihaiseksi. Vaikka terveen boksun saisitkin, niin ovat aika jykeviä häslääjiä,eli kannattaa varoa, että muksut ei jää jalkoihin.

    • sadada

      Meillä lasten koirana on bokseri. Tyttö sitä kerjäsi monta vuotta. Hän sai pennun kun täytti 8, hyvin tuo näyttää pärjäävän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19827
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      76
      6820
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6486
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      99
      6235
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      6099
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      104
      5987
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5405
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      46
      5136
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4460
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      4070
    Aihe