Pistää ihan vihaksi lukea aina ja aina samoja tarinoita esim.virosta tuoduista koirista:osalla sairauksia ja tauteja,osa kehuu kauheesti ettei mitään ongelmia ja sairauksia koirilla ole.Voi olla että pentutehtaaltakin onnistuu saamaan terveen koiran,mutta ajatelkaa joka kerta hankkiessanne koiraa mistä tahansa kuinka koville pennun emo joutuu synnyttäessään konemaisesti pentuja.Ottakaa nyt hyvät ihmiset jo järki käteen ja hankkikaan pentunne/koiranne luotettavalta taholta.Ihan yhtä hyvin ihana koira voisi löytyä esim.koiratarhoilta niin suomesta kuin muualtakin.LOPETETAAN PENTUTEHTAILUN TUKEMINEN.
tuontikoirat
emo parka
1
156
Vastaukset
- haukku1
Oikeassa olet,en ymmärrä ettei ihmiset vieläkään tajua olla ostamatta pentutehtailukoiraa tai muuten hämäräperäisestä paikasta.Pentutehtailusta on puhuttu vuosia vuosia mutta ihmiset vaan kannattavat tehtailua ja se lisää kysyntää ja koirien kärsimyksiä.Ihmiset olkaa ostamatta tehtailu koiria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43703SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933609Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283350Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713322Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311516
- 321471
- 911393
- 151323