Onko prius vähäruokainen?

Ja edullinen ostaa ja pitää mielestänne?
Vertaulutestissä VW Polo pesi sen kirkkaasti vaikkkei kalliita akkuja olekaan.
Oli se kulutuksessa tosin kakkosena mutta muut kulut sitten olikin kovemmat
5101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onhan Polo vähän pienempi autokin.

Äänestä

Priusin hinnassa on Suomessa niin älytön maahantuojan kate, että taloudellisesta näkökulmasta sen ostaminen on aivan idiotismiä.

Saksasta sellaisen voisi käydä ostamassakin. Paitsi että onhan noita muitakin merkkejä olemassa.

Äänestä

kun kuskien huomio ajaessa koko ajan siinä kulutuksessa ja jono perässä senkun kasvaa. Turha väittää, ettei hybridillä ajeta muuta liikennettä hitaammin.

Äänestä

No mites nuo kulut/ km kun nekin ovat kovat ja priuksen varaosat kalliita.
Prius on isompi kuin polo ja pitäs verrata golffiin.
Golffi kuluttanee kyllä hiukan enemmän pensaa

Äänestä
  • Entäpä jetta, tuo VW:n ylpeys. Kulkee sähköllä jopa 2 km !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


deeras kirjoitti:

Ja edullinen ostaa ja pitää mielestänne?
Vertaulutestissä VW Polo pesi sen kirkkaasti vaikkkei kalliita akkuja olekaan.
Oli se kulutuksessa tosin kakkosena mutta muut kulut sitten olikin kovemmat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu